Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csalódtatok már ti is a...

Csalódtatok már ti is a fogadott orvosotokban?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok, egy hete kórházba kerültem visszatartásra, de mielőtt bementünk volna a kórházba nem tudtuk mi a teendő, első baba, a férjem felhívta és a dokit azt mondta ő most szabadnapos menjünk be a sürgősségire ott majd ellátnak, 5 napot voltam benn és egyszersem nézett ránk, nagyon rosszul esett, jövő héten megyünk vissza hozzá a magánrendelőbe kontrolra a férjem nagyon pipa rá, nem tudom miért volt ilyen a doki, első perctől hozzá járunk.
2009. máj. 9. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik orvost!Lehetőleg olyat, akit ismerős ajánl.Te még megteheted, én sajnos későn gondolkoztam és már nem volt idő váltani.Nagyon megbántam.A saját és a gyereked életét bízod rá, ha nem érzed azt, hogy biztonságban vagy, akkor inkább cseréld le.
2009. máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos sokan nem járnak rendszeresen nőgyógyászhoz a terhességük előtt. Szerintem fontos, hogy pár éve ismerjem azt az orvost, aki választok. Én nem csalódtam, mert már 5-6 éve ismertem a dokit, előtte is bármikor felhívhattam, ha kérdésem volt. Még tizenévesen viszont sokáig keresgéltem ő a sokadik volt, akinél végül kikötöttem és most már közel 20 éve az orvosom.
2009. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már ö éve jártam a fogadott dokimhoz, amikor terhes lettem és felkértem. Mikor megszületett a babám fennhangom kezdett el beszélni, valami totál nem oda illő dologról. A párom szólt neki, hogy tán ezt nem kéne. Én végig csendben voltam, igyekeztem a "gyengéd szülés" elvei szerint vilkágra hozni a lányomat, erre ő ott hangoskodott és a legszebb pillanatokat rontotta el. :(
2009. máj. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Eddig nem is volt vele semmi gond és már a terhességem előtt is hozzá jártam a rendszeres nőgyógyászati vizsgálatra, valószínű, hogy keresünk másik dokit, de így most én érzem kényelmetlenül magam, hogy valamelyik kollégáját felkérjem, bár nem tudom ez orvosok között, hogy működik.
2009. máj. 9. 14:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is csalódtunk az orvosunkban,és szintén több éve ismertük és jártam hozzá én is rendszeresen.Mikor kiderült hogy babás vagyok meg uh.-ott de semmilyen papírokat nemadott azon felül azt mondta hogy még védőnőhöz ne menjek csak majd ha megmaradt a baba a 12. hét után.Azt is kérdeztem tőle hogy nagy baj lenne e hogy ez Elevitet egy darabig nem szedném mert öklendezek tőle és arra is azt mondta hogy a 12. hét után majd ha már biztos a terhesség.Volt kitalált vérömleny csak azért hogy menjek a természet gyógyász feleségéhez.Na betelt a pohár és otthagytuk.Azóta más az orvosom és ezerszer aranyosabb.Ja még annyit hogy ha már most így tesz akkor előfordulhat hogy a szülésnél is kitalál majd valamit,esetleg simán elmegy szabira.Boldog babavárást!!!
2009. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én 4 év után "dobtam el" a dokimat, mert nem vette komolyan a panaszaimat, meg a kórház előcsarnokában 30 ember előtt leüvöltött, hogy mit képzelek én, neki rengeteg dolga van (ő hívott aznapra, arra az időpontra be). Most már 5 éve vagyunk az új dokinál, sokkal többet tud, és egy helyen dolgozik az előzővel. Nem nekem volt kínos, hanem az előző dokimnak, viszont mióta otthagytam, előre köszön :-)

Szóval szerintem nyugodtan válts, csak ne részletezd, hogy mennyire utálod, ha kérdezi az új doki csak a lehető legkevesebbet mondd és légy nagyon tárgyilagos.

2009. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Bőven, persze, kétszer is.

Az első terhességemnél jártam dr.X-hez, nem is volt baj. Csakhogy mikor második várandósságomnál meghalt a baba a 13.héten, hazaküldött, h egy héten belül fejeztessem be a dolgot művi úton.

A másik doki meg úgy egyszerűen le sem tojt, de utólag nem bántam, h váltottam - sőt - mert a gyermekágyas osztályon a szobatársamból kinyomta a gyereket, pedig nem kellett volna, csak sietett a "drága".

Sohasem késő váltani.

2009. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2009. máj. 9. 17:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos. 40+3 hetesen, mikor már a harmadik napon kínzott meg méhszájtágítással (ömlött belőlem a vér) megkérdeztem, mire ez a nagy sietség. Erre azt válaszolta, ha másnapig nem szülök meg, akkor ügyeletes kollégánál szülök. Hát gondoltam köszi, akkor nem költöttem volna a terhesgondozás alatt a pénzemet a magánrendelésedre, hanem elmegyek sztk rendelésre. Azonnal elutaztam a régi nőgyógyászomhoz, abba a városba, ahol laktam régen. Az úton már fájásaim voltak. Másnap megszületett a gyönyörű kisfiam, akire a régi dokim nagyon vigyázott.
2009. máj. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem semmi a dokid.Azért még rád nézhetett volna.Én dokit váltottam 16 hetesen.Futószalagon éreztem magam nála.Ráadásul terhességem elején elküldött műtétre mert az UH-n nem látott embriót.Még jó,hogy a műtét előtt volt UH,és ott kiderült,hogy minden rendben van,de veszélyeztetett terhes lettem.Még ezek után is visszajártam hozzá.De amikor 7hétig nem csinált UH-t úgy,hogy még kértem is rá felment bennem a pumpa.És faképnél hagytam.Azóta jó kezekben vagyok.Minden jót kívánok nektek.

26 hetes

2009. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!