Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » November végén lejár a TB-jutt...

November végén lejár a TB-juttatásom és már 22 hetes terhes vagyok hogy tudom elintézni hogy fizetve legyen a TB-m?

Figyelt kérdés
Munka helyem nem volt mivel végeztem az iskolával és teherbe estem és ha nem lesz TB-m fizetnem kell majd mindenért a szülésnél meg ilyesmi???!!!
2011. nov. 12. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Be kell menni az apeh-hoz vagy tb-hez, pontosan nem emlékszem és kötni kell velük egy olyan szerződést, hogy te fizeted magad után a tb-t. Havi 6000ft. Ha ezt fizeted, nem kell fizetned semmiért. (kivéve a magándokit)

Hívd fel a tb-t és ott megmondják. Remélem kicsit tudtam segíteni.

Jó babavárást.

33hkm

2011. nov. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szülésért nem kell fizetni, de ha bármi egyéb történik, azért nem árt, ha biztosított vagy. 5100 havonta, a NAV-nál kell bejelenteni, hogy magad után fizeted.
2011. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A NAV-hoz menj,a TB-től átküldenek oda,egy nyomtatványt kell kitöltened csak ( 11T1011-es a száma ),kapsz csekket is/utalhatod is. Személyi,lakcímkártya,adóazonosítód,tb számod kell.5100 ft/hó. Januártól lehet,hogy változik ez az összeg is,azt még nem tudták megmondani mennyivel.
2011. nov. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*45 napig még biztosított vagy még (passzív ellátás) utána ha lejár
2011. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben vagyok. Az önkormányzat viszont rászorultsági alapon támogathat, és kifizetheti a tb összeget. Próbáld meg!Csak be kell menni, ott kapsz egy nyomtatványt, amit kitöltesz. Az eltartóid írnak egy nyilatkozatot, hogy ők tartanak el. Nekem kb 5 nap és jött is a válasz rá.
2011. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
és ilyenkor Te kapsz majd GYED-et? hisz biztosítva voltál...Csak azért kérdezem, mert hasonló cipőben járok én is
2011. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy gyedet kapj munkahely kell!

365 nap kell hozzá,és nem az jelenti a gyedet hogy fizeted a Tb-t hanem hogy adót és egyéb járulékokat is fizetsz/fizetnek utánad.

2011. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!