Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses cukorvizsgálatnak...

A terheléses cukorvizsgálatnak (24. héten végzik elvileg) mik a referencia tartományai? Mely értéktől meddig a jó?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg hol tudok ennek utánanézni? Köszi a válaszokat.
2008. márc. 20. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A védőnőd meg fogja tudni mondani, beszélj vele! Nekem mindig elmondja, mi a jó érték minden vizsgálattal kapcsolatban. A terheléses vércukrot azért nem tudom, mert nekünk nem kötelező, csak ha amúgy gond van.
2008. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7,8 felett ajánlják a diétát,alsó határát nem tudom pontosan, de az első hozzászoló írása nem semmi,mert elvileg ez minden kismamának kötelező vizsgálat.
2008. márc. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megnéztem neked a papíromat,mert én nemrég voltam.az enyémre az van írva ref.tart.-nak,hogy 3,8-5,8ig.Bár ezt én sem értem,mert ugy tudom,hogy ami 7 alatt van,az jó..
2008. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a 7,5 az már szigorú diéta.
2008. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Szia. Az éhomi 5-ig jó a terheléses 7-8 között elfogadható, de már jobban oda figyelnek. Nekem a terheléses lett 7,8 ez miatt minden 2 hétbe be kell mennem egy vércukor mérőért a korházba, és 1 hétig itthon mérem a vércukrom étkezés előtt, és után.Eddig hála az égnek minden rendbe, az eredményeim jók. Úgy hogy nem kell megijedni a 7-8-as cukortól sem, viszont itt már szénhidrát összeállítást is kapsz,de bőven ki lehet bírni. Inkább ez mint a gyógyszer.Jó babavárást 35 hetes kismama
2008. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és ezt ki felejtettem:A CUKOR TERHELÉS KÖTELEZŐ mindenhol. H avalahol nem csinálják meg, nem a kismamával, hanem a babával szúrnak ki, ugyanis a terhességi cukor betegség nem a mamára hanem a babára veszélyes, akár cukrosan is születhet, a mamaa meg teljesen egészséges marad. Úgy hogy szigóruan mindenki csináltassa meg, még ha a doki nem is tartja fontosank,ami felelőtlenség
2008. márc. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerintem is kötelező a cukorvizsgálat mindehol. A védőnőm pedig nem mond semmit:-(, főleg nem túl sok használható és pozitív dolgot, pedig egy problémamentes babaváró lennék elvileg, csupán néha lenne egy-két ilyen jellegű kérdésem, de akkor is siet mindenki .... bezzeg én várhatok több órát bárhol, igaz, én tehetek róla, hiszen még dolgozom és nem otthon pihenek:-(... Köszönöm a válaszokat addig is! :-)
2008. márc. 22. 14:05

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!