Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes ikres kismama vagyok....

28 hetes ikres kismama vagyok. Napok óta nagyon zsibbadnak a kezeim, de jobban a bal. Kinek voltak hasonló panaszai? Mit ajánlanátok az enyhítésükre?

Figyelt kérdés
Vizesedik a kezem,de annyira szerintem nem ami ezt a fájdalmat indokolná.Aludni nem tudok,mert fekve valami ideget nyomhatok vagy a babák vagy én mert olyankor iszonyatosan hasogat a karom és még jobban zsibbad a kezem.A doki szerint ez normális és csak rosszabb lesz.Tényleg így van?
2009. máj. 9. 05:44
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!


az én tapasztalatomat írom le.

Kb. ennyi idős terhes lehettem, amikor nekem is zsibbadni kezdett az egyik kezem. A súlyom nagyon gyorsan kezdett el nőni, pedig nem ettem többet mint előtte. A védőnőm mondta, hogy említsem meg a dokinak. A doki csak legyintett, és azt mondta, hogy amíg a vérnyomásom és a vizeletem rendben van, addig nincs gond. Semmit nem mondott hogy mire is figyeljek oda.

Aztán a végén már úgy néztem ki mint a viziló, a lábaim mint az elefántnak....szóval toxémiám lett. És az NEM játék!!!!a végén már 160-as volt a vérnyomásom... aztán végül császár lett a vége.

Féltem újra teherbe esni, nehogy megint úgy járjak. De szerencsére más védőnő is lett, és más dokit is választottam. Már az elején kikötötte, hogy magnéziumot kell szedjek, és sószegényebben ennem. ÉS!!!! rengeteg folyadék!!! hála égnek nem lett gond!

persze! nem vagyok orvos, nálam ez miatt volt a kéz zsibbadás. MIndenképp megkérdezném a dokit, hogy esetleg egy kis magnézium?...

a folyadékra figyelj oda és inni, inni, inni!!!

puszi

egy 9 hós és egy 6 éves kisfiú anyuja

2009. máj. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 35 hetes vagyok, és kb. 3 hete zsibbad a kezem - néha az egész karom - főleg éjszaka. És láthatóan az ujjaim is duzzadtabbak.

Nekem azt mondta a dokim, hogy a folyadék visszatartás miatt van, nyomás alá kerülnek az idegek is - emiatt zsibbad.

Tenni ellene nem nagyon lehet, ki kell mozgatni.

2009. máj. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!