Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most varom a masodik gyermekem...

Most varom a masodik gyermekemet es azt szeretnem megtudni hogy mennyire igaz az hogy a masodik baba hamarabb megszuletik mint az elso? Es igaz hogy sokkal fajdalmasabb?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 01:24
 1/7 A kérdező kommentje:
mert en az elsovel rengeteget vajudtam nagyon sokaig tartott mire kibujt a dragam:)
2009. máj. 8. 01:25
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nálam igaz volt.Az elsö lányom burokrepesztés után 4, a második szintén burokrepesztés után 2 órával született.én nem vajúdtam sokáig,mert mind a kétszer folydogált a magzatvíz és ezért volt a burokrepesztés.A nagyobbik születése után azt mondtam,oké, jöhet a második bébi, a második után meg azt, hogy soha többet nem szülök.A második szülés gyorsabb volt ugyan,de sokkal jobban fájt a szülésznő azt mondta,hogy ááááá az idő megszépítette az emléket. Hát nem az idő volt.
2009. máj. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első 12 óra alatt lett meg, a második 5-6 óra alatt.Igaz, erősebbek voltak a fájások,de teljesen máshogy éltem meg az egészet.Jobban tudtam figyelni a babára, egyfolytában arra gondoltam, mindjárt megszületik, a fájásnak is át tudtam adni magam, nem küzdöttem ellene,nem azt néztem ,hogy legyen már vége.Meglátod, könnyebb lesz, tudni fogod mikor mi következik, felkészültebb leszel, a légzés is sokat segít majd, jobban tudod használni.

2009. máj. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azért mert sok idő (9 év) telt el a két szülés közöztt, de mind a kettő nagyjából ugyanannyi ideig tartott (kb. 10 óra) a kitolás mind a kétszer viszonylag rövid volt(indították, lassan tágultam és eda-val szültem).

A szülésznő mondta, hogy ennyi idő után olyan, mintha első szülés lenne.

2009. máj. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első fiamat kb 4 óra alatt, a másodikat nagyjából 25 perc alatt szültem (ebből 10 percet töltöttem a szülőágyon, a többi az utazás volt) És igen, sokkal intenzívebbek voltak a fájások...de nagyon gyorsan ment!
2009. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon koszonom a valaszokat nagyjabol en is ugyan ezeket az informaciokat hallotam mindenkitol aki mar szult tobb gyereket is hogy a masodik sokkal hamarabb megszuletik de erosebb fajasokkal!koszi lanyok:)
2009. máj. 8. 16:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Anno nekem is azt mondták,hogy a második "kipottyan".A fiammal hétfőn reggel 6 kor kezdődtek a 2 perces fájások-kedd délután 4 óra elött lett meg. A második babával szinte lekéstem a szülést.éjjel 11 elött ébredtem fel,hogy megyek pisilni,,,de egészen a szülőszobáig mentem,éjjel 3/4 1 -re megszületett.

Én most arra lennék kiváncsi a harmadik baba is ilyen gyors lesz-e ,,nem bánnám.:)

2009. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!