Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen étrendtől nem hízok?

Milyen étrendtől nem hízok?

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok, 6 kg-t hízok.Minél több rostot eszek vagy salit vagy akármilyen gyümölcsöt, annál jobban nincs székletem.Állapotosságom előtt is szenvedtem ezzel, de most minden " belémszorul".Tartasak gyümi napot? Sok a 6 kg igaz?15 kg-nál többet nem nagyon akarok felszedni és mindenki ijesztegtet, hogy majd az utolsó hónapokban mi lessz ha már most 6.El avgyok keseredve picit.
2008. márc. 19. 12:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok gépelési hibáért...
2008. márc. 19. 12:32
 2/10 anonim ***** válasza:

étrendet nem tudok írni, én sajna az ellenkezőjével szenvedek.nem hízok.bármi hihetetlen ez se jobb.

úgy tudom a kiindulási súly +annak a 15%-a a normál érték.

boldog babavárást

2008. márc. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én a védőnőtől kaptam egy étrend táblázatot kb. egy hétre valót! De ilyet lehet te is kaptál? Ha nem akkor írj és én szivesen leírom neked!
2008. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A sok rost fogyasztás mellé nagyon fontos, hogy elegendő, sőt sok folyadékot igyál, mert egyébként tényleg "belédszorul".2-3 liter szénsavmentes ásványvíz. A gyüminapot terhesség alatt nem javaslom, de ha nem ég a gyomrod egyél sok narancsot, almát, annak segíteni kell. Banánt ne, mert az székrekedést okozhat. Ami nekem nagyon bejött: minden este egy pohár Danone Aktívia joghurt (natúr, vagy gyümölcsös is jó, az a lényeg, hogy Aktívia legyen). Segíthet éhgyomorra beföttek leve, vagy kovászos ubi leve, gyengére főzött kávé. Az is fontos, hogy mozogj valamit (kismamatorna, felgyorsítja az anyagcserét), mert az ülő életmód is hajlamosít székrekedésre. 31 hetes kismmama
2008. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj annyira a hízás miatt,engem túlhízottnak minősített a védőnő, de nem vagyok hajlandó koplalni, majd leadom ha meglesz a baba. Most 35 hetesen +15kg-nál tartok, de nem érdekel túlzottan, szerintem kiegyensúlyozottan táplálkozom, ebből nem engedek, szerintem a babának sem érdeke, hogy most diétázz. Nekem azt tanácsolta a védőnő, hogy max. napi 1 liter folyadék és gyümölcs... nem hiszem hogy ebben benne lenne minden tápanyag ami a babának kellene. Úgyhogy maradtam a napi 3x étkezés, közte viszont csak almát, narancsot, répát és néha olajos magvakat (dió, mandula, stb.) rágcsálok. Nem tömök magamba tábla csokikat, tésztaféléket, fehér kenyeret, de minden nap eszek salátát vagy főzeléket, és sok tejtermékeket.
2008. márc. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ez alkatfüggő sok esetben, hogy ki mennyit hízik, vagy melyik időszakban többet. Én most a 30. hétben vagyok, eddig összesen 8 kg-ot híztam. De mivel a terhességem előtt magas volt a vérnyomásom, azt mondták a 20. hétig nagyon óvatos legyen a súlygyarapodás, nem is híztam sokat, max 3 kilot. De aztán a 21 és 26. hét között hirtelen 4 kilo, majd a következő 3 hét alatt még egy kilo sem. :-) szóval szerintem ez nagyon változó, csak azt akartam érzékeltetni. A székrekedéssel szerintem sokan küzdünk, mindenképp kérd ki a védőnőd tanácsát!!! Nekem a glicerines kúp volt, ami segített, én is főleg a terhességem közepén küzdöttem ezzel, és ehettem akármennyi kefírt, meg rostdús ételt, éhgyomorra szilvalekvárt, meg mindent, semmi nem volt jó. Ezt a kúpot gyógyszertárben vény nélkül lehet kapni, és nekem tényleg nagyon bevált!
2008. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat.Rengeteg banánt eszek, lehet, hogy tényleg ez is probléma.

Sajnos én nem kaptam táblázatot a védőnőtől, még csak egyszer találkoztunk, sajnos el van havazva így megbeszéltük, hogy mindig akkor megyek amikor sok lelet van a birtokomban.Majd a 21. héten fog látni.A táblázatnak nagyon örülnék..:oD

2008. márc. 19. 13:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én terhesség előtt és az első 2 hónapban szenvedtem ezzel.Tiltják a kávét,most cappuccinózom és segít.Sok húslevest egyél,kevés olajos magvat(jó),banánt ne.Nekem az alma se jó(sose volt).Este meg a gyümölcs elraktározódik cukorként,csak reggel.Hajlamos vagyok a hízásra,de 4hónaposan még nem híztam csak 1.5kg-ót(cici,has).Félek is ha hirtelen jönnek majd a kilók rám.Egyszerre rosszabb,mint apránként.Sokat pisilek és inni meg enni is nem bírok egyszerre és azt is csak picit.Ha iszom nem eszem és fordítva,mert tele leszek és futás.A baby már most focizik a hólyagommal,vagy kötelezik a beleimmel.Egész nap nem bírok enni,de este,meg éjjel igen.Rubint Réka kismamatornáját csinálom 2hete.Ott ad étrendet is mit mikor egyél.Nem tilt,csak megmondja mikor egyed.Nekünk bevált.Van egy Fitt dobozos üdítő:narancs-répa-citrom van benne.Na az segít rendesen.
2008. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Reggeli:Tejeskávé(tej 1.5%,1dl kávéfőzet,mest. édesítő)

Körözött:(70g) félzsíros tehéntúró 60g, kefír 30g,vöröshagyma,paprika

Rozskenyér (60g),zöldpaprika 100g

Tízórai:Kefír zabkorpával (1 dl kefír, 10g zabkorpa)

Ebéd:Almaleves (alma 100g,liszt 10g,zsírszegény tejföl 30ml.

Rostonsült hal (tonhal 100g,olaj 5g) burgonyahab (burgonya150g)

Káposztasaláta (200g káposzta,vörös h.,ecet,mesterséges édesítő,só)

Uzsonna:golden gyümölcslé 2dl

Vacsora:zöldbabfőzelék (z.bab 250g liszt 10g,kefír 30g,ízesítők)

Reggeli:tej (1,5%) 2dl,rozskenyér 60g,paromfi sonka 40g,paradicsom

Tízórai:gyüm.saláta (alma 100g,narancs 50g,málna 100g)

Ebéd:zöldség leves (csont 50g,s.répa 50g,petrezselyem 30g,zeller 10g,karalábé1 20g,só,hagyma)

Főtt marha (sovány marhahús 80g) kelkáposztafőzelék (kelk. 250g,burgonya 50g, kis olaj)

Uzsonna:zabpelyhes gyüm.joghurt (csüm.jog. 2dl,zabp. 10g)

Vacsora:citromos tea 3dl (mesterséges édesítő)

Baromfi virsli 100g,mustár 30g,rozs k. 60g

Reggeli:tej 2dl (1,5%)köményes sajt 40g,delma light 10 g,kígyó uborka 100g,félbarna kenyér 60g

Tízórai:őszibarack 200g,töltött paprika,paradicsommártás:sovány sertés hús 60g,20g rizs 20g,zöld p. 200g,paradicsom 200g

10g liszt,5g olaj,hagyma 10g,fűszerek

főtt burgonya 100g

Uzsonna:narancs 100g

Vacsora:grill csirke (100g csirkecomb,só,fűszerek),csőben sült karfiol (250g karfiol,1dl kefír,fűszerek)

Reggeli:tea 3dl,édesítővel,krinolin 50g,mustár 30g,barna k. 60g

Tízórai:grapefruit 200g

Ebéd:uborkaleves (100g uborka,30g kefír,8g liszt,kapor,só)

Natúr pulykamell(80g p.mell,7g olaj,5g liszt)

Gombás rizs (25g gomba,50g rizs,5 g olaj,só),fejes saláta (150g édesítővel)

Uzsonna:Habszuflé málnával (málna 100g,tojásf.2db,margarin 2g,édesítő)

Vacsora:fóliában sült zöldséges hal (100g busa,50g zöldb,50g kukorica,10g sárgar.,5g margarin fŰszerek)


Remélem tudtam segíteni!

2008. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Elég tapasztalt anyuka és kismama lévén, úgy gondolom, hogy egyél, amit megkívánsz, de mindenből tartsd meg a mértéket... Este már ne egyél kenyeret, én a napot kefírrel szoktam zárni, és 7 óra után már nem elszem semmit. A kefír nagyon sokat segít a kakilásban is. Az előttem szólónak pedig annyit szeretnék mondani, hogy akárki is állította össze ezt az étkezési rendet, egy hatalmas marhaság dekázgatni a kaját terhesen és a mesterséges édesítő pedig pláne tiltott dolog (nem arról van itt szó, hogy megiszol néha egy diétás kólát, ez az étrend végig mesterséges édesítőt használ... Ezt semmiképpen nem szabad, felejtsd el.) Cukrozz kevés gyümölcscukorral, mézzel, juharsziruppal, egyél sok zöldséget, igyál sok vizet, hidd el, segíteni fog.

Nagyon kellemes babvárást kívánok.

2008. márc. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!