Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az apasági nyilatkozatot hol...

Adri baba kérdése:

Az apasági nyilatkozatot hol kell kitölteni? Milyen iratok kellenek hozzá (apának és nekem).34 hetes vagyok korai még elintézni? A dokitól kérnem kell igazolást vagy elég a kiskönyvem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Polgármesteri Hivatalnál kell intézni. Kellenek hozzá anyuka és apuka személyi igazolványa, lakcímkártyája, a kiskönyv vagy orvosi igazolás a szülés várható időpontjáról.
2009. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én is a 34.hétben voltam amikor megcsináltattuk az apasági nyilatkozatot.A helyi anyakönyvi hivatalban kellett elintézni.Nem kellett hozzá semmi,csak az apának és az anyának az anyakönyvi kivonat eredeti,és mindenből egy másolat.Boldog babavárást!
2009. máj. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,második vagyok.Még kellett a személyi igazolványunk is.
2009. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kell hozzá a dokitól igazolás a szülés várható időpontjáról, és (kapaszkodj meg) a fogantatás időpontjáról. A kiskönyv nem elég.
2009. máj. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Intézd minél hamarabb, nekem a doki elírta a fogantatás időpontját, legközelebb mikor mentünk az új papírral akkor vettük észre, hogy a páromnak lejárt a személyije. Ekkor már 38 hetes voltam, 2 hetet vártunk a kártyára, pénteki napon sikerült végre az apasági nyilatkozat, vasárnap megszületett a bébi. :)
2009. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem korai elkezdeni! Legjobb, ha először felhívod a lakóhelyed szerint illetékes Polgármesteri Hivatalt, mert van ahol az anyakönyvvezetők készítik el, van ahol a gyámhivatal. Ami biztosan kell hozzá az mindkettőtök személyes jelenléte, mindkettőtök személyi igazolványa, lakcímkártyája és az orvosi igazolás a fogantatás illetve szülés várható időpontjáról (kiskönyv nem elég!). Ha éltél már házasságban, akkor a felbontásáról szóló jogerős bírói döntésről is kell dokumentum. Nálunk (Szeged) pl nem kértek születési anyakönyvi kivonatot. Gyorsan elkészült a jegyzőkönyv, kb fél órát vártunk, 3 példányt adtak, egyik megy majd veled a kórházba, a másik kettő az apa illetve az anya példánya.
2009. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi majdnem 1 óra hosszat voltunk bent mire a papírmunka végére értünk...azon nevettünk a párommal hogy 1 esküvői ceremónia is gyorsabb:)
2009. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem még hajadonsági igazolást is vinnem kellett a népesség nyilvántartóból (XIII-kerületben ezt is kérik)

+ az orvosi igazolást amit már elöttem is írtak + az apukát:-))

2009. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia!én 28hetes vagyok ,de már 2 hete megcsináltattuk ,mert párom külföldön dolgozik és ki tudja mikor jöhet haza...

Egy igazolás kell a nögyogyásztol amin a fogantatás és a szülés várhato dátuma van rajta,és anyuka apuka személyes jelenléte és személyije,lakcimkártyája.nekünk nem kellett több.

És mi az apuka lakhelyének Polgármesteri hivatalába mentünk,mert nem egy városban lakunk hivatalosan.Anyakönyvvezetöhöz kell menni:)

Boldog babavásást és h már igy a végén jársz Könnyü szülést neked

2009. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Szia! nekünk nem kellett igazolás a fogantatás napjárol, mert aki aktív házaséletet él, annál eldönthetetlen a fogantatás napja, csak a kiskönyvem kellett, meg persze személyi, és lakcímkártya mindkettömknek, ja, és én egyszer elváltam, és kell hozzá a válási papír is.
2009. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!