Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem baj, hogy eddig még csak...

Nem baj, hogy eddig még csak egyszer voltam a védőnőnél?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok, és csak egyszer voltam a védőnőnél, amikor kiállította a kiskönyvet. Nem kaptam időpontot, hogy mikor menjek vissza. Az orvosom és a szülésznő nagyon körültekintő, mindent elvégez, szépen beírja a kiskönyvbe az összes vizsgálati eredményt, súlyt mér, vizeletet néz, vérnyomást mér.
2008. márc. 18. 21:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Valaki mondta hogy az orvos nem pecsételi a kiskönyvét,annak üzenem,hogy kérdezzen rá a dokinál miért is nem teszi.Amúgy nekem a körzetihez kell mennem a beutalókért,és ő is nagyon ügyesen pecsételgeti.A védőnővel 4-5 hetente látjuk egymást.Mindig ah jönnek a vizsgálatok.Nekem nincs választott orvosom,így ők csak a kötelező vizsgálatokat végzik el,bőven elég az is.A védőnő szívhangot hallgat,vizeletet néz,súlyt mér,vérnyomást mér és megkérdezi hogy vagy.Mi kb 10-15 perc alatt le szoktuk zavarni a kötelező köröket,mert én sem szeretem túlzottan ott tölteni a szabad perceimet,meg ő sem rajong értem:)Családlátogatás csak egyszer van nálunk,azt hiszem az lesz a következő találkozásunk.Tart egy kis terepszemlét, hogy minden megvan-e,amire szüksége van.Most toppanna be azt hiszem hülyét kapna,mert még félig szét van verve a lakás:)Meg különben is mi köze hozzá,hogy mi van itthon,addigra legyünk kész mire a pici jön.Aztán meg jön is a kis béka.
2008. márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

ÉN is úgy tudtam, hogy kell a 4 pecsét tőle...

Engem kb. 2 és fél hónapja nem látott (33. hétbe léptem). Az elején említett valami családlátogatást v. terepszemlét-nem tudom.

Én már nem megyek hozzá, kíváncsi vagyok jelentkezik e (bár ahogy az elmúlt több mint két hónapban nem tette, úgy -szerintem- ezek után sem fogja).


Nálunk csak súlyt (azt itthon is tudok) mér és vizeletet néz. Se szívhang, se más egyéb.

2008. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ahogy így olvasgatom a válaszokat, én egy nagyon rendes kismama vagyok,én havonta járok a védőnőhöz. A véleményem az, hogy a 4-et tutira le kell járni, a többi a te dolgod. De szerintem semmiképpen sem szabad csak arra várni, hogy vajon ő mikor hív fel, hogy menjél már.(Nálunk én tartom számon mior voltam és ha letelik a 4-5 hét, akkor bejelentkezem, és ha nem akar szívhangot nézni például én aztán szólok neki, hogy igenis nézzünk) Ez a te dolgod, a te felelősséged. De szerintem azért lehet hasznos is, főleg a ége felé , amikor már a baba ellátásáról mond el pár dolgot.

Kellemes babavárást!

35 hetes kismama

2008. márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen sokan válaszoltok és elmondjátok tapasztalataitokat.
2008. márc. 19. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!