Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem baj, hogy eddig még csak...

Nem baj, hogy eddig még csak egyszer voltam a védőnőnél?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok, és csak egyszer voltam a védőnőnél, amikor kiállította a kiskönyvet. Nem kaptam időpontot, hogy mikor menjek vissza. Az orvosom és a szülésznő nagyon körültekintő, mindent elvégez, szépen beírja a kiskönyvbe az összes vizsgálati eredményt, súlyt mér, vizeletet néz, vérnyomást mér.
2008. márc. 18. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
A terhesség alatt 4-szer min. kell menned, különben nem kapod meg az anyasági támogatást!!!
2008. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy négyszer menni kell, de miért nem hívott vissza? Vagy neki mindegy, én akkor megyek amikor akarok?
2008. márc. 18. 21:57
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem akkor is meg kell lennie a 4 alkalomnak a szülésig, mert akkor nem kapsz anyasági támogatást. Általában ha megvan a vérvétel és az uh. utána szoktak visszarendelni. Nem tudom neked a doki írja a beutalót is a vérvételre? Ha nem akkor menned kell a védőnőhöz, mert ő adja.
2008. márc. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hívd fel és kérdezd meg, hogy nála hogy működik. Érdekes, hogy a szülésznőd és a dokid azokat a dolgokat végzik, amiket gyakorlatilag a terhestanácsadáson a védőnő feladata lenne és ahogy tudom a védőnő el is szokott látogatni a kismamához legalábbis nálunk már kétszer volt, de lehet, hogy ez nem mindenütt működik így! Azért kérdezz rá az a biztos! Üdv. 33. hetes kismama
2008. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

Én 9 hetes terhesen voltam előszőr azután állította ki a védőnő a kiskönyvet.Utána havonta egyszer rendeltek vissza terhesgondozásra.(a terhesgondozáson nem mindig volt ott a védőnőm.)A terhesség kb.33.hetéig havonta egyszer neki kellene kimenni a lakásodra.Nálam így volt.

Hogyha az orvosod csinálja a vizsgálatokat szerintem nem baj,a lényeg hogy a kiskönyved vezetve legyen.

2008. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenre a doki írat a beutalót, ő végezte el a 12 hetes uh-t is a t,Magzati Diagnosztikai Központban. Integrált tesztet végez Down szűrésre. A vérvételt is ott csináljáé, ahol dolgozik. Köszönöm a válaszokat, felkeresem a védőnőt, vgül is csak az a lényeg, hogy 4x találkozzunk.
2008. márc. 18. 22:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy ki írkál a kiskönyvbe, védőnő vagy orvos, csak legyen négy bejegyzés
2008. márc. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

En 16 hetes kismama vagyok,es eddig En is csak 1x voltam vedononel.MOndjuk engem visszarendelt,de nem havonta mint ahogy itt legtobben irjak,hanem es ezt komolyan mondom megkerdezte,h akarok e menni hozza,es mivel tenyleg ugy van,h 4 pecset kell tole/legalabbis eddig En ugy tudtam,h a vedonotol kell a 4 pecset/mondtam,h persze.Eloszor 9 hetesen voltam aztan majd 19 hetesen kell mennem hozza ujbol.

Szerintem is hivd fel azert a vedonot,es a dokit is kerdezd meg,h eleg e ha Ok ezt megcsinaljak vagy menned kell a vedonohoz is.

Boldog babavarast

16 hretes kismama

2008. márc. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia,

19 hetes vagyok, a körzeti védőnöm csak 1-szer látott.Most kell majd visszamennem, mivel ő csak akkor akar látni amikor már megvan az afp, megvan a geteikai, van mit beírni a kiskönyve.Nekem a doki eddig nem írkált a könyvembe semmit, a kórházi védőnő aki meg a beutalókat adta szntén nem.De mivel minden kötelező lelettel meg kell jelenni, hogy bekerüljön a kiskönyve ezért ne izgulj, meg lessz az a 4 beírás...:oD

2008. márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
anyasági támogatást kapsz ha nem voltál védőnőnél az orvosi pecsét számit.De havonta egyszer ajánlatos védőnőhöz menni hogy megtudd hány kg hiztál stb.
2008. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!