Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácstalan vagyok. 24 hetes...

Tanácstalan vagyok. 24 hetes pocis vagyok. elvileg május végéig dolgoznék (titkárnőként), de kezd eldurvulni a szitu, dobálnak ide-oda, szívóznak...Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Legszívesebben elmennék táppénzre ( a baba és a magam érdekében), mert már nem igazán bírok így dolozni. De attól tartok, ha most beintek a cégnél és elmegyek, nem adják ki a maradék szabimat és túlórámat (kb. kitesz egy teljes hónapot), viszont kell a pénz (ami ugye táppénz alatt kevesebb), mert a párom munkahelye is instabil. Érdekelne a véleményetek!
2009. máj. 6. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben azonnal táppénzre mennék. Amilyen környezetben fejlődik a pocidban a bébi, az kihat a későbbi személyiségére is. Én is dolgoztam ilyen munkahelyen, tök jól kerestem, de nagyon nagy volt a feszültség. Kétszer vetéltem el emiatt, úgyhogy váltottam. A pénz csak papír, de egy bébi a boldogságotok. Az ember valahogy boldogul anyagilag, sokkal fontosabb, hogy a kisbaba egészséges legyen, és kiegyensúlyozott, boldog mamája legyen. További szép gömbölyödést.
2009. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hat majus vegeig meg 25 nap van amibol 8 hetvege, igy marad 17 nap abban az esetben ha nem dolgozol hetvegeken. Az ido hamar telik es nehogy mar emiatt ne kapd meg a szabadsagodat vagy kevesebb legyen a penzed mert eljosz. Mar majus van es hidd el hamar el fog telni megha nem is igy erzed es kar lenne elmenni ha ebbol csak elonyod szarmazna kesobb foleg anyagilag. Tudom, hogy nehez de bird ki es mindig legyen elotted, hogy mar nincs sok hatra aztan eljosz. Ha meg honapokrol lenne szo akkor azt mondanam, hogy minel hamarabb lepj le de igy szerintem ne tedd. Nehogy mar te tegyel nekik szivesseget azzal, hogy elmesz tappenzre es majd nekik nem kell annyi szabit kiadniuk vagy tulorat kifizetniuk. Tudjak azok akik bunkok, hogy mit kell tenni, hogy minel hamarabb eluzzek a kismamakat es meg elonyuk is szarmazzon belolle. :( En maradnek es nem foglalkoznek senkivel, foleg igy, hogy mar egy honap sincs hatra. Kitartast neked barhogy is dontesz.
2009. máj. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia, én most a 23. héten vagyok, úgy terveztem, hogy május végéig dolgozom. A mhelyem egy stresszes idegbomba, de megpróbáltam magam függetleníteni. Hát nem sikerült, 1 hónapja tápp-en vagyok. Nem érdekel, hogy kevesebb a pénz.(gondolom Téged sem ez izgat) A dokik bármikor kiírnak,ha kéred.

Nem tudom hol, milyen cégnél dolgozol, de tudom, hogy van ahol nagyon szemetek tudnak lenni.Úgy tudom,hogy a szabidat, majd akkor is kiveheted, ami előtt vissza mész dolgozni. Az meg még odébb van.

2009. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!


Lehet , hogy butaságot írok, nem néztem utána , de én úgy tudom, hogy "kötelesek" kiadni a szabijaidat vagy napok vagy pénz formájában+ a túlóráidat elszámolni. Az hogy kismama vagy és elmégy táppénzre ez ettől független. Van , aki egyébként direkt "benttartatja" a szabinapjait (ha jól tudom erre is van lehetőség) és ez hozzáadódik majd az otthon töltött napok számához.


1 kismami

2009. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy megkérdeztem a bérszámfejtőnket, s mivel ő otthon van a témában , azt mondta, hogy nem kötelesek kadni a maradék szabit, túlórát, sem kifizetni.(egyik kolléganőmnek sem adták ki, azt mondták, ha el akar menni, menjen táppénzre). Ezekat akkor vehetem igénybe megint, ha visszajövök dolgozni (cirka 3 év múlva!). Viszont ahogy fent is említettem kb. 1 hónapot kitennének, így nem kéne olyan sokat táppénzen lennem. Persze az egészség fontosabb, mint a pénz...És hiába veszem be a "letojom" tablettát és teszek mindenre és mindenkire, mégis az adott pillanatban úgy felhúzom magam...és így még soknak tűnik a hónap hátralevő része.
2009. máj. 6. 11:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia.Az utólsó hónapban,szülésiszabira mehetsz.Előtte meg tudsz tp-zen lenni.Még én is dolgozom május 15-ig,én is irodába vagyok,bár nálunk nagyon rendesek és oda figyelnek Ránk,mert mi ketten is vagyunk kismamik:)Boldog babavárást és kitartást.26hetes km.
2009. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!