Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik veszélyeztetett terhesek...

Akik veszélyeztetett terhesek és otthon vannak táppnézen, és még nincs gyermek, mivel ütik el az időt?

Figyelt kérdés
Én az elejétől itthon vagyok, de eddig elmentem sétálni, boltba, stb., de most fekvést javasolt a doki nyíló méhszáj miatt, így alig merek talpon lenni.Néha már nagyon nehéz, kint szép idő, én meg az ágyban,sokszor rámtör ilyen rossz érzés, ilyen bezártság szerű.Még sokat kell pedig feküdni, mert még csak 23 hetes vagyok, és már két hete így vagyok.A férjem dolgozik, de ha itthon van akkor is van kint dolga.Néha jönnek barátok, családtagok, de azért sokat vagyok így egyedül.A tv nem köt le, az olvasás is csak ideig óráig.Más is van így?Ti mit éreztek?
2009. máj. 5. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly nyáron ugyanez volt:((( Végig kellett feküdnöm a nyarat-őszt-telet. Bele hülyültem, de mindig a babámra gondoltam, hogy mennyire várom már. Tudom, most nem vagy jobban ettől. De egyet NE tegyél: ne olvasgass a neten rémtörténeteket pl. koraszülésről, nyíló méhszájról,... Nekem a végén már kész rettegés volt minden nap. Szóval ne ess ebbe a hibába.

Tervezgesd a babaszobát, nézegess a neten babaruhákat, kocsikat, érdemes körbenézni milyen lehetőségek vannak. Esetleg tanulj valamilyen nyelven.

2009. máj. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok de én már tavaly év eleje óta itthon vagyok mert derékproblémáim voltak és a nyáron sérvekkel meg is műtöttek. Januárban pedig vissza akartam menni dolgozni, de a válság ide is elért és nem volt hová visszamennem. A táppénzem lejárt így munkanélkülin vagyok amíg lehet és persze már nagyon unom itthon magam. Mire a baba megszületik már majdnem 2 évet fogok végigfeküdni, mert az első trimeszterben barnászás miatt kellett feküdnöm, most pedig a méhlepényem még nincs a helyén és így ismét kímélnem kell magam. Persze ezek mellé még jön az is, hogy folyton az anyagiak miatt aggódom. Én is tv-zem vagy nézek valamit vagy zenét hallgatok, meg a számítógép köt le de már az sem olyan sokáig mint régen. Így marad a fekvés és az hogy folyton jár az agyam. Kitartást neked:) Neked már kevesebbet kell feküdnöd mint nekem:)
2009. máj. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: én arról, hogy mi lesz, ha meglesz a baba, na arról semmit, de semmit nem olvastam. Amikor hazahoztuk a kórházból csak néztük, hogy akkor most mi is van. Érdemes olvasgatni ilyen témájú könyveket - én bíztam az anyai ösztönömben, de azért csak jól jönnek most is tapasztalatok baba gondozással kapcsolatban.

Apróságok, de amikor otthon van a baba akkor kardinálissá válik: pl: igény szerint szoptassam vagy csak 4 óránkét, öregek szerint kell teáztatni, mostaniak szerint nem. és sorolhatnám a hasonló témákat. Szerintem ezeket már elkezdheted olvasgatni.

2009. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is az elejétől itthon vagyok, eddig diplomát írtam, tételeket tanultam, de most már az sincs. Szerencsére nem kell feküdnöm egész nap csak sokat pihenni, de azért néha uncsi. Átmegyek egy barátnőmhöz babázni, februárban született kislánya, tv-zek, mostanság babakocsit nézegetek a neten, meg itt válaszolok a kérdésekre, de feltenni kérdést nem tudok szinte mert semmi nem történik.... gondoltam már keresztrejtvényre, vagy valami jó számítógépes játékra ami lekötne. Sok dvd-t is nézek, sokat kapok kölcsön illetve veszek is (ami 900 Ft) de az olyan is... Tervezgetem hogy mi lesz. Rengeteg fényképünk van, gondoltam rendezem őket, majd a baba dolgainak helyet csinálni is akarok bár még nem vettünk semmit de mostmár lassan elkezdünk vásárolni. Takarítgatok de csak lazán, sütit sütök.

Nézz a neten valami játékot, vagy ott a paszinánsz.

Jó időtöltést és minden jót a továbbiakban!

20 hetes kismami

2009. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Csak az a baj hogy a keresztrejtvény nem köt már le hosszasan, a tv szinte egyáltalán.Mindig jövős menős voltam.De azért remélem nem lesz baj, és nem nyílok tovább.Pont most csörgetett hogy átjön a barínőm, jajj de jó!Minden jót nektek, és sok kitartást!
2009. máj. 5. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is így vagyok. 7 hetes koromtól itthon vagyok és majd' meg bolondulok. Unom a tv-t, a netet, az olvasást...Nekem annyi azerencsém van, hogy nincs előírva ágy nyugalom, csak sok pihenés, így néha elsétálok a boltba, főzőcskézek, takarítgatok, de nagyon hamar elfáradok és olyankor keményedik is a hasam. Most azon gondolkoztam, hogy elkezdek nyelvet tanulni vagy blogot írni, hátha lekötne. Az internetes munka is eszembe jutott, most bőven lenne rá időm. Ezeket tudom ajánlani Neked is. De egyébként nagyon is együtt érzek Veled. Az a baj, hogy ha ilyen sokat van magában az ember addig-addig gondolkozik, ameddig beforgatja magát teljesen. Már én is néha teljesen kivagyok, elhagyatottnak érzem magam, előjön mindig valami negatív...De megpróbálom ennek is a jó oldalát nézni: sosem lesz ennyi időm mégegyszer aludni, pihenni és magammal foglalkozni. :)

Boldog babavárást Neked! :)

2009. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az első babámmal otthon voltam, igaz csak a 20.héttől.

Rémálom volt. Mivel sokat kellett pihennem, nem fáradtam el a nap végére. Így általában éjjel 2 körül tudtam csak elaludni. Emiatt pedig másnap 10-11 körül ébredtem:)

A tévé egyáltalán nem kötött le sosem.

Maradt a számítógép. Egy babás oldalra írogattam néha, zenét hallgattam és sokat játszottam egy logikai játékkal:) Férjem este 6kor jött haza, így sokat voltam egyedül. De kibírtam:)


Most 10 hetesen feküdnöm kell. A férjem otthagyja a munkáját, mert a 14 hós kisfiamra figyelni kell, és mivel én ágyhoz vagyok "kötve" én nem tehetem. A szívem szakad meg, amikor jön be hozzám sírva, én meg még fel sem vehetem, igazán meg sem szeretgethetem:( Nem mehetek majd strandolni vele, nem mehetek sehova:( És még van 30 hetem itthon... Most még a számítógéphez sem ülhetek le, marad a rejtvényfejtés :S

2009. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És megkérdezhetem miért kell már 10 hetesen ilyen szigorúnan feküdni?
2009. máj. 5. 20:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Én olaszul tanulok, nézegetem neten a babás oldalakat, és mivel nem kell feküdnöm, mindig találok valamit a lakásban, amit rendbe tehetek.
2009. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!