Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor mit legyen?

Most akkor mit legyen?

Figyelt kérdés

2007-ben császárral ikreket szültem, nem volt semmi probléma a terhesség alatt, vígan dolgoztam szinte az utolsó percekig. Egészségesek és kiegyensúlyozottak.


Jelenleg terhes lettem megint, teszem hozzá védekezés mellett (tabletta). Voltam orvosnál, aki két petezsákot látott. Tisztában vagyok vele, hogy a terhesség elején még felszívódhat az egyik, de mi lesz, ha nem?!


Bevallom, hogy én cseppet sem akartam még egy vagy esetleg több gyereket és szerintem a párom se. Nem is számítottunk rá. Most is olyan lakásban lakunk, ahol 4 ember kényelmesen elfér..


Ti mit csinálnátok a helyemben?



2011. okt. 28. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
én csak gratulálni tudok, irigykedek az ikres szülőkre
2011. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Húúúúú,gratula!!!

Szerintem ez egy csoda,hogy ismét ikrek lesznek.

Lehet,hogy egy kicsit nehéz lesz,de én azt tanácsolnám,hogy semmiképp se vetesd el.

2011. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem ismerem az anyagi körülményeiteket. Nem tudom, hogy fel tudnátok-e nevelni 4 gyereket. Mi most "közép" szinten élünk, tehát nem vagyunk gazdagok, de szegények sem. ezért viszont keményen megdolgozunk. Persze az ember mindig többre vágyik, de azért hónap végén is futja normál keretek között arra amire kell. Ha adódik extra kiadás (gyógyszer) akkor sem kell pánikba esnünk. Most várom a második gyerekünket. A párommal megbeszéltük, hogy több nem lesz, mert így nyugodt körülmények között tudunk élni, két gyereket biztonságban felnevelni. Ha mégis terhes lennék újra, és esetleg ikrekkel, akkor igencsak megborulna a gazdasági egyensúlyunk. Az anyai szívem persze azt diktálná, hogy tartsam meg, de az eszem nem ezt mondaná. Ami biztos, hogy a párommal szoros egyetértésben kellene döntenünk, mérlegelve a lehetőségeinket. Amit tanácsolni tudok, hogy ti is így csináljátok, és úgy döntsetek, hogy senkiben ne maradjon tüske.

2011. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Anyagi körülmények rendben vannak, azzal nem lenne gond.


Egyszerűen azért nem tudom, hogy mit tegyek, mert az első ikrekkel is megszenvedtünk. Oké, sokan mondják, hogy a második már könnyebb, de megint "8 felé szakadni" ... Ráadásul nem járnak még oviba a lányom, így velem vannak (vállalkozásom van, párom pedig másik cégnél cégvezető) itthon.. és az itteni ovik nem arról híresek, hogy otthon ülő kismamák gyerekeit beveszik!

2011. okt. 28. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Hú! Nekem is ikreim vannak. Én is gondolkoztam rajta,hogy mi lenne, ha megint ikrek lennének?! Nehéz kérdés! Két pici, két meglévő mellett.. Oda már mindenképpen 1-2 állandó segítő kell, hogy az ember kibírja. Nem irigyellek, főleg hogy nem is akartál terhes lenni. Azért majd írd meg légyszi, hogy hogy döntöttetek!
2011. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttünk, hogy megtartjuk az ikreket. Jövőhéten megyünk uh-ra, így kíváncsiak leszünk, hogy meglesz -e a két szívhang!

Mindenesetre Nov. 2 óta velünk van egy dada, akit hosszútávra alkalmazunk, hogy a 'nagyobb' ikrekkel tudjon foglalkozni.. tehát, hogy megszokják egymást.

2011. nov. 11. 19:03
 7/10 anonim ***** válasza:
De jó! Szerintem jól döntöttetek! Sok erőt és egészséget nektek! :-)
2011. nov. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia na mi lett?
2011. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyenlőre min a ketten megvannak és valószínűleg most már nem kell tartani a felszívódástól. Viszont sokat kell pihennem és már most közölte az orvos, hogy császár lesz.

Ráadásul most alakíthatom át a lakást, aminek a nagyobbak nem nagyon örülnek, de segítőkészek. Ők fiúkat szeretnének, de végül nekik mindegy lenne csak tudjanak játszani a babákkal öltöztetőset :D

2011. nov. 18. 14:45
 10/10 anonim ***** válasza:
szia hogy vagytok?
2011. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!