Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hét alatt 2,5 kg az sok,...

14 hét alatt 2,5 kg az sok, úgy hogy így vagyok 59 kg és 170 cm?

Figyelt kérdés
2008. márc. 17. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem még kevés is! :)

az a lényeg, hogy érezd jól magad!

2008. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem sok nekem azt mondta a védönöm hogy a kezdö testsúly 9%lehet a 9 hónap alat az normális jó baba várást 20 hetes kismama 4 kg pluszal:))
2008. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos,mindenki ezen parázik...Őszintén?A szirpárnák ilyenkor azért rakódnak le,hogy majd a hírtelen megterhelést,amikor beindul a tejelválasztás,fedezni tudja a szevezet.Tehát a 9% azokra a nőkra vonatkozik,akik nem vasággyal 40 kilós botsáskák voltak a várandósság megkezdése előtt,és nem is vizesednek.Aki elkezd vizesedni,az nem fog beleférni a plusz 10 kilós álomhatárba..de öröljön ha a 15ösben benne van.(Ezt is a tejci miatt csinálja a szervezet,és szülés után helyrejön.)

A túlzott mértékű hízást azért nem javasolják,mert a zsirszövetek rontják az izomszövetek,így a méhizomét is,által kifejthető erő nagyságát.Amire bizony szülésnél nagy szükség van.Illetve megemelhetik a vérnyomást,ami a várandósság alatt nagyon nem jó.Illetve a magas vércukor intő jele lehet.Tehát nem szépészeti célja van,amit minden táblázat és szabály szerint kellene csinálni,hanem élettani.Ha egyébként minden rendben a testedben és egy kicsit vizesedsz,meg felszedsz még néhány plusz kilót is,akkor könnyen lehet,hogy jóval többet szedsz fel,mint a 9%,és semmi baj nem lesz.

2008. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 9 % vicc ugye??? Az egy 55 kg-os nőnél 5 kg hízást engedélyezne!Ezt még nem hallottam!Én a 20 %-ot olvastam mindenhol normaként.

Amúgy hasonló alkatok vagyunk.Én a 11.-20. hétig 2kg plusszal rendelkeztem.Ez néha csak 1 kg volt,de néha 2.5 kg,napról napra változott.Azt hittem minden héten,hogy majd a jövő hétre "meghízok",de nem.Lehet te is tartani fogod ezt még 5-6 hétig.Viszont a 20.héttől heti 1 kg jött fel.Most 24 hetes vagyok,így 6kg plussz van rajtam,de most már rohamosan gyarapszik!:)Nyugi nem sok az!:)

2008. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sok,kinek ennyi megy fel, kinek több.Ha jol érzed magad és a baba is semmi gond sincs.Én 15 hetes vagyok,kb egy időben szülünk,és a nyarat is végig kismamaként éljük meg,én csak ezért parázok,h birjam 40 fokban is.Ezért lenne jo ha nem szednék fel 25 kg,mert ugy nehezebb lesz.Jo babavárást.
2008. márc. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi én írtam a 9 % -os hülyeséget nem9 % hanem 15% és az általába 8-9kg az én esetembe 9 kg ezért kavarodtam bele mégegyszer bocs
2008. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A Kismama szerint:A kismama súlygyarapodásának nagy részét a baba(kb3kg).a méhlepény(0.7kg),a szövetekben felhalmozódó folyadéktöbblet és a magzatvíz(2.3kg)teszi ki.Többletzsír,ami kell a szoptatáshoz,hogy legyen elég energia(2.3kg).Ez 8.3kg.A normál adagnál csak napi 200-300kalória kell a szervezetnek,ami kell a kicsinek.Ez hülyeség.Én csak éjjel eszem,mert napközben nem kell.Mi vár még rám?Az orvosok úgy is jelzik ha sokat hízunk.Diétára fognak.Az a lényeg,hogy jól érezzük magunkat.15hetes kismami
2008. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális a súlyod. Ne foglalkozz vele. Ha valami nem stimmel a védőnő úgyis szólni fog. Én pl nagy súllyal kezdtem a terhességet 94,4 kg-mal. Nagyon elkeseredtem amikor megláttam a mérlegen. Emellé még jött egy kedves nőgyógyászismerősöm "jótanácsa" is, hogy jó lenne ha a terhességem alatt csak 6 vagy 7 kilót szednék fel... nehogy bajom legyen. Azóta amennyire tudok, odafigyelek a kajálásra. Már fogytam 3,5 kg-ot. Nem fogyókúrával csak azzal, hogy ésszel eszek. De a barátnőm 50 kg-osan kezte a terhességet és 23-at szedett föl. Ebből most kb 3 látszik rajta szülés után 6 héttel. Alkatfüggő az egész.

18 hetes kismami

2008. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszöönm mindeni válaszát!:-))))

Jó babavárást mindenkinek!

2008. márc. 18. 20:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!