Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elmegyek táppénzre akkor...

Ha elmegyek táppénzre akkor azt miből állapítják meg, bruttó vagy netto keresetből?

Figyelt kérdés
2008. márc. 17. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Brutto keresetminusz 70 %.Én is most várom az első Tp-es fizumat mert magyarázott még vmit a kömnyvelő, hogy még a 70% -ból is vonnak valamit de a Tp nem munkanapra hanem minden naptári napra vonatkozik, ezért majdnem úgy jön ki.Kiváncsian várom a pénzem és a hozzászólásokat.
2008. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igen, a táppénz naptári napra van számítva, tehát nem sok a kiesés ilyenkor, úgy tudom.

boldog babavárást

2008. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Már kíírattattam magam,muszálj mert olyan munkát csináltam hogy állnadóan feszült a hasam,meg ugye sokkal fáradékonyabb is lettem. Na de akkor megnyugottam hogy bruttobol, mert nekem nettot mondtak,és hát 6 órásra vagyok bejelentve,ugyhogy nem kaptam volna vmi sokat,de így legalább egy picivel is de több lesz a pénz. kiváncsi vagyok én mikor kapom meg az elsőt. gondolom jó sokat kell rá várni. már hallottam olyanról is hogy kb 2 hónap mulva küldték az elsőt.
2008. márc. 17. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogyha tb kifizetőhely a melóhelyed akkor 2 hét eltéréssel ha meg nem akkor lehet 2-3 hónap is.Én is várok egy ideje...
2008. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én bérem 75000+pótlékok volt,igy 75000 mindig volt a nettóm is.Az én munkahelyem nem tb kifizetőhely igy 2hetente ahogy leadom a táppénzes papirt 22420 ft-ot utal a tb.Ez egy hónapba kb.48000ft.
2008. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!