Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek a kórházi csomagba?...

Mit tegyek a kórházi csomagba? Valóban két felé kell pakolni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindegy, hogy hol szülsz. Van ahol kell a babának is ruha, van ahol nem. Ha kell, akkor 4-5db-ot tegyél be neki, sok nem kell, ha mégis akkor tudnak utánad vinni.

Két felé úgy kell pakolni, hogy a táska legtetején egy szatyorban legyen betéttel ellátott bugyi, tusfürdő, wc papír, hálóing, ez a szülőszobai pakk.

A többi mehet a nagy táskába. Vigyél 2-3 hálóinget, tisztálkodó szert, vastag betétet (nem simát), több törölközőt, papucsot, fehérneműt, zoknit. Én még egy melegítőt is betettem, mikor lekísértem a páromat. Evőeszköz, kanál, zsepi. Ennyi jutott eszembe így egy év távlatából :)

2011. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben szültem a klinikán, saját magamnak hálóing, bár adtak és a kórháziba voltam , nem engedték felvenni a sajátot, igaz ez pár éve volt azóta lehet változott. Tisztálkodószerek, betét, bugyik, zokni, köntös, telefontöltő, fényképező, elem stb..babára ott adnak ruhát az sem lehetett saját, viszont nagyon kevés popsitörlőt és pelenkát adtak, úgy kellett kéregetni tőlük darabonként, így azt hozattam be otthonról.
2011. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ezek voltak, bár tényleg más-más a kórházak elvárása. Vácon szültem, ott adtak ruhát a babának.


• Terheskönyv + Orvosi papírok, leletek

• Személyes iratok, igazolványok, házassági anyakönyvi kivonat (apasági nyilatkozat, ha nem vagytok házasok)

• 3 db hálóing elől gombos

• papucs

• 1 db köntös

• TENA vastag betét

• mellszívó (nem mindenhol engedik)

• 3 db szoptatós melltartó

• melltartóbetét

• szoptatóspárna

• szüléshez ásványvíz és szőlőcukor (ezt nem minden kórházban engedik bevinni szüléshez)

• fényképezőgép

• 2 csomag eldobható bugyi

• 2 db törölköző

• a kórházban sok-sok ásványvíz legyen nálad, sokat kell inni, és sok lesz a tejcsi

• rágcsálnivaló, keksz (kórházi koszt …pffff…)

• fürdőszivacs (könnyebb ezzel fürdeni, mert így nem érsz hozzá a fájó, kritikus részekhez….)

• fogkefe, fogkrém, tusfürdő

• hajgumi, fésű

• esetleg mellbimbóápoló krém

• bimbóvédő (csak ha baj van a szopizással)

• intim törlőkendő

• papír zsebkendő, WC papír, Domestos törlőkendő

• evőeszköz, szalvéta, pohár vagy bögre, esetleg műanyag tányér

• esetleg toll, papír – ha kihagy az agyad, inkább jegyzetelj :)

• babának eldobható pelus, popsitörlő, popsikrém, esetleg textilpelus is

• hazajövetelkor ruha a babának és a mamának (ezeket érdemes előre elkészíteni egy csomagban, hogy apa tudja, mit kell behoznia majd a kórházba)

• takaró a babának (szintén hazajövetelkor)

• hajgumi, aprópénz, mobil+töltő


Nekem nem volt két csomagom, egybe volt minden.

2011. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kettőt csomagolok. Anno egy pakkot készítettem, nem számoltam a császár lehetőségével, és amikor felkeltettek először azt se tudtam mihez kapjak.

Most készítettem egy szülési pakkot(csak a legszükségesebb dolgokat tettem bele), és egy másikat amit másnap behoznak majd.

2011. okt. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Mikor szültél?Én decemberbe fogok Vácon
2011. okt. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Baba- takaró van ahol kell már ott is, mert nem mindenkinek jut.
2011. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

12:14-es vagyok, Mónika nekem szólt a kérdés?

Ha igen, akkor épp 1 éve szültem Vácon.

2011. okt. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!