Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félhetek mit tegyek?

Félhetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérlek segitsetek nekem tegnap az orvos meg álapitotta,hogy a babának ez egyik sziv kamrája 2.6mm a másik 3.3mm emigy minden rendben van a picivel jol ver a szive minden,nem tudom hogy van e félni valom.20hetes kismama.
2011. okt. 9. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez ennyiből senki nem fogja tudni neked megmondani, és nem csak azért mert nm vagyunk szakemberek. A magzati szívultrahang az ultrahang diagnosztika külön területe kevesen értenek ehhez igazán profin az országban. Gondolom az orvos tovább küldött egy ilyen szakemberhez, ha nem akkor kérj beutalót egy ilyen helyre. (Pl: Kardiológiai Intézet Dr Kádár Krisztina SOTE I: vagy II. Dr Hajdú Júlia, Szeged Dr Katona Márta Debrecenben is van ehhez értő, de nevet nem tudok. Illetve nem ismerem a Dunántúli lehetőségeket sem.)

A magzati keringés alapjaiban különbözik a megszületés utáni keringéstől (nem vesz részt benne a tüdő) illetve a baba oxigén ellátását az anya biztosítja ezért jellemzően még a súlyos szívfejlődési rendellenességet sem szoktak problémát okozni a terhesség alatt. Jobb félni mint megijedni illetve több szem lát alapon mindenképpen nézesd meg a babát mással is, mert egy mérésből (amiben lehet akár mérési hiba is) nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.

2011. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha gond lenne az orvos mondta volna szerintem...s ha nem mondta akkor nem hiszem h baj van.

amugy nekünk felnőtteknek sem egyforma nagyok a szivkamráin k, a bal oldali nagyobb, annak van egy csucsa lefelé(megnézel akár egy rajzolt (orvosi)szivet, azon is látszik) lehet ebből az eltérés.

2011. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!