Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhlepényt működtető aortát...

Méhlepényt működtető aortát ki lehet tapintani? Többi lent

Figyelt kérdés
Doki mikor megnyomkodott a pocimon ,majd pulzust mért a csuklón és vele együtt a pocim jobb oldalán is...Lehet ott érezni vmit?Meg vki látja,hogy lüktet?
2011. okt. 8. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Van az orvosnak orvosi diplomája?

Szerintem egy kuruzslóhoz jársz. Azonnal keress másikat. Soha nem lehet magzati pulzust hason keresztül kitapintani.

2011. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ismerem és nem kuruzsló,nem kell másik. Azért köszi.A DOTÉN már csak értenek hozzá
2011. okt. 8. 11:09
 3/6 A kérdező kommentje:
és nem magzti pulzust irtam ,hanem a méhlepényt működtető aortát...előtte az uh-n az előttem levő pár férfi tagja is kérdezte az uh-ost,hogy normális,hogy lüktet a párja hasa-mondták igen...na mind1
2011. okt. 8. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Szülésznő vagyok, soha nem mértem még magzati pulzust hasfali tapintással. Egyik kollégám sem tett ilyet, legyen az szülésznő v orvos. Csak anyai pulzus érezhető a hasfalon. A baba aortája meg a babában van, csak artéria lehet a köldökzsinórban.

bármilyen tapintási leletnél biztosabb a képalkotó eljárás.

2011. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Laikusként sztem nem.

Mikor dopplerrel nézett a doki mindig mondta, hogy ez maga(van egy nagy hasi érpályánk), ez a köldökzsinór, ez a baba(lányomat 30.héten is vadászni kellett), és tapasztalatlan füllel is más volt mind a három zúgás.

De a lepényt ellátót közvetlenül nem éred el, mondom úgy, hogy se általános se semmilyen orvosi diplomám képesítésem sincs.

Javaslom, hogy ezt a dokitól/védőnénitől kérdezd meg.

2011. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az aorta (fő ütőér, ebből ágaznak el a szerveket-így a méhet-ellátó artériák)lüktetése tapintható és látható is hasfalon át, de lüktetése(normál esetben)ugyanolyan mint a csuklón tapintható artériának.Bár látni és tapintani nem lehet a méhet(méhlepémyt) ellátó artériát ebből lehet következtetni (mert ugyanannyinak kell lennie). Viszont a köldökzsinór véráramlását és a baba szívfrekvenciáját tapintani nem lehet.
2011. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!