Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tanácsadáson mostanában...

A tanácsadáson mostanában mindig magasabb vérnyomást mér a védőnő. Csak én vagyok ilyen izgulós?

Figyelt kérdés
Nekem az utosó két tanácsadáson mért a védőnő magsabbat, és el is küldött 24 órás vérnyomásmérésre, aminek persze normális lett az eredménye.Meg persze otthon is teljesen jó, sőt alacsony is.Azt mondták fehérköppeny szindróma, de eddig nem volt.Mit tegyek hogy ne izguljak ennyire, mert tudom hogy ezért van, pedig nincs mitől izgulni, a védőnő is tök rendes.Tapasztalatok, ti hogy küzditek le az izgalmakat?
2009. ápr. 29. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hasonló dolog van nálam is. Nekem amúgy is mérnem kell naponta többször a vérnoymásom, mert sajnos régebben is voltak ilyen jellegű problémáim. De valahogy amikor egy "fehérköpenyes" méri, mindig magasabb nálam is. :) Szerencsére látják, hogy az egyébként mért eredmények meg normálisak, így tényleg csak az izgulásra lehet fogni.

Én próbálok mindig lehiggadni a tanácsadások előtt. Pl. mondogatom magamnak, hogy nem számít, hogy időpontra jöttem, x ideje várok már, de fontos részt venni a tanácsadáson a babó érdekében.... Próbálom mindenfélével elterelni a gondolatom, ha már nagyon nem megy újságot olvasok, beszélgetek a többi kismamával, hogy addig se járjon az agyam....

Amúgy tényleg nem tudom miért stresszeljük magunkat ilyenkor, hiszen remélhetőleg minden rendben van! :)

2009. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mélyeket lélegezz!Orron be szájon ki!Nekem segített!Vajúdáskor is így jó lélegezni!Vagy próbálj olvasgatni v.mit mérés közben esetleg.
2009. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig az egekben járt, többször kellett mérni.Az izgalomra és türelmetlenségre gondolok.Mióta babóca megszületett visszaállt!!
2009. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De jó hogy nem vagyok egyedül, már azt hittem én vagyok csak ilyen "buta".Pedig tudom hogy nem harapják le a fejem, meg azt is tudom hogy a picimmel minden rendben.Egyébként nekem elfogadja a védőnő az otthonit, én is mérem naponta többször.Hátha majd sikerül leküzdeni.Csak az a fura hogy ez újkleletű dolog.Köszi a válaszokat.
2009. ápr. 29. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hívják, hogy "fehérköpeny szindróma":)Nekem is van meg volt is, rajtam is volt 24 órás vérnyomásmérő, persze teljesen normális minden:)Nekem akárki méri mindig magasabb, kivéve ha magamnak mérem.
2009. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, nem csak a doki miatt van nálam sem kifejezetten.Inkább maga a mérés ténye, hogy ugyan mennyi lesz, és akkor persze hogy magas lesz.Aztán mire hazamegyek minden jó.Csak magamnak mutat ideálisat.
2009. ápr. 29. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy cipőben járunk.Sohasem gondoltam,hogy a vérnyomásommal lesz baj.Erre tessék :-)Be is kellett szereznem 1 vérnyomásmérőt magam megnyugtatására.De csak a gondozóban magas 1 picit,meg ha a nőgyógyászomhoz indulok.De persze velünk is minden rendben van,csak ez az aggódás sohasem akar elmúlni.Próbálok mélyeket lélegezni (már írta valaki előttem)ilyenkor úgy ahogy kordában bírom tartani.Minden jót kívánok nektek!

25 hetes

2009. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!