Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vérnyomásom kicsit emelkedet...

A vérnyomásom kicsit emelkedett, most 130/90. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt voltam védőnőnél - épp 35 hetes vagyok. Eddig 120/80,120/70 szokott lenni a vérnyomásom, ma egy kicsit magasabb volt. Mondta, hogy közben méregessem , most meg 135/95 lett. Amúgy a vizeletem rendben volt, meg még nem is nagyon vizesedek. A sósat és fűszereset kerültem eddig is. Dokihoz majd hétfőn megyek. Ezt tudják valahogyan kezelni, már hogy ne legyen még magasabb?
2008. márc. 13. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
140 a határérték, ami fölött már gondot jelezhet. Ne feledd, az is számít, hogy hol méred, ki méri, rohantál-e előtte rendelésre, ideges vagy-e stb. Nekem vizsgálatokkor mindig magas, ezért mérnem kell otthon naponta 3x,és ekkor sosem magasabb 110-nél! Csak nyugi!
2008. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Sajnos a 135/95 most itthon mértem magamnak, bár elég "ideges" voltam ,hogy hátha magas lesz.Persze az lett! Ha magasabb lesz , tudják kezelni valahogy, hogy ne legyen gond? Egyáltalán milyen gondot okozhat a magas vérnyomás? Árthat a kisbabámnak?
2008. márc. 13. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha magasabb lesz,akkor vérnyomáscsökkentőt kell szedned,hogy ne legyen bajotok!
2008. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,és olyat írnak fel, amit szedhetsz,ne aggódj.Viszont ha csak ennyi marad, nem biztos hogy írnak gyszert.
2008. márc. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!