Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hugom 35 hetes terhes, és...

A hugom 35 hetes terhes, és p2-es lett a rákszűrése. A doki azt mondta neki, hogy nem adhat rá gyógyszert, csak akkor, ha már megszült, és hogy méhnyakrák van nála kialakulóban. Mért mondta ezt neki?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom,hogy a p2-es z csak gyulladás vagy fertőzés.De akkor mért mond neki ilyet a doki?

Volt már valakink a terhessége alatt p2-es a rákszürése?Mondtam neki,hogy menjen másik orvoshoz,de nincs pénze magándokira.


2008. márc. 13. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
igaz,hogy akkor még nem voltam terhes,de nekem is volt már a rákszűrésem p2.Az tényleg csak gyulladás,vagy fertőzés.Nekem betadint adtak rá.A hugos meg szerintem MINDENKÉPP keressen meg egy másik dokit is,mert szerintem ez azért nem így működik,mert tudomásom szerint egy fertőzés,gyulladás megindíthatja a szülést is,ha felszáll a méhbe,ami egy 35 hetesnél csak a kissebbik gond lenne,viszont ha fertőzés kerül a magzatvízbe az csúnyán megfertőzheti a babát is(tüdőgyuszi,stb)legalábbis nekem egy kezeletlen fertőzéstől lett anno a gyerekem koraszülött,és tüdőgyuszival született.amit ha időben kezelnek megúsztam volna.De ez csak az én véleményem..
2008. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindig p2, az még jó, a p3-al van gond.

Sokaknak terhesen p3, de tényleg nem foglalkoznak vele az esetek nagyon nagy többségében csak szülés után.

És nem kell magándokihoz menni, menjen másik sztk dokihoz.

Ne féljetek, semmi baj nincsen!!.-)

2008. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az összes rákszűrésem P2-es volt, immár 10 éve...
2008. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én mikor 7 hetes voltam, akkor csinált az orvosom rákszűrést, ami p2-es lett. Senki nem mondott semmit, még azt sem, hogy gyulladás, vagy fertőzés lenne, csak annyit, hogy minden rendben. Szóval szerintem ne aggódjatok, valószínű terhesen ez normális. A méhnyakrák kialakulását úgy gondolom nem ebből állapította meg, de inkább egy orvost kérdezzetek meg. És addig is nyugi! :)
2008. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

P0- Értékelhetetlen a kenet, mert valamit rosszul vettek le.

p1- Nincs a hüvelyben fehérje(gyulladás, fertőzés, baktérium és sperma sem. Ez általában teljesen egészséges hüvelyű és szűz lányoknál van, illetve ha gumival védekeztek.

p2- Valamilyen gyulladás, baktérium, illetve sperma van a hüvelyben. Semmi köze a rákhoz, az orvos el tudja dönteni, hogy van e fertőzésed, vagy csak spermáról van szó, és megfelelő kezelést ír elő, ha szükséges.

p3- Rákmegelőző állapot, ez már komoly kivizsgálást igényel, de maximum egy pici darabot kell kimetszeni a méhszájból, így nem tud tovább terjedni a betegség.

p4- Ez már komoly dolog lehet, komoly műtétet is igényelhet, ez már ráknak nevezhető, de ide csak akkor juthatsz el, ha nem mész el évente rákszűrésre, bár a barátnőm félévente jár, biztos ami, biztos.

2008. márc. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom a P2 az nem rossz erednény. 18 hetes terhes vagyok és én is nemrég voltam. Nekem azt mondta a dokim hogy minden rendben van. ( mintha p2 mondott volna)

Volt már sajna nekem P4 is, és meg is műtött a dokim. De nem azt mondta hogy rákos vagyok, hanem hogy az leszek kb 10 év múlva ha nem egyezem bele a műtétbe. ( azt mondta máshogy nem gyógyítható). ennek tíz éve, és teljesen egészséges vagyok.

Egy ismerősömet viszont terhesség alatt műtötte ugyanezzel a problémával, és egy gyönyörű egészséges gyemeke van.

Ne aggódj, menj máshoz. Én is ezt tettem, mert a problémát nekem sem az az orvos fedezte fel, aki végül megműtött. Az első dokim, szóba sem hozta a műtétet,(próbált kezelni) míg a másik azonnal a műtőbe tollt.

2008. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és az előttem szólónak még üzenném, hogy én minden évben voltam, még is p4 lett az eredmény. Ha már egyszer rossz eredmény született, javasolják is a fél évente való rákszűrést.(szigorúan)
2008. márc. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat!
2008. márc. 13. 19:46
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Az 5. válaszolónka üzeenem,hogy a P3-as nem rákot megelőző állapot.

Az esetek 2/3-ban gyulladás...

Okoska!

2008. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
P2: baktérium pedig mindig van a hüvelyben, csak nem kóros mennyiségben
2008. márc. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!