Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukor terheléses vizsgálatra...

Cukor terheléses vizsgálatra mit vihetek magammal enni, hogy kibirjam azt a 2 orát?

Figyelt kérdés
2008. márc. 13. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Addig, amíg le nem veszik a 2 órás vért, addig semmit nem ehetsz, max vizet ihatsz, de azt is csak kis mennyiségben, kérdezd majd meg a laborost.

De nem leszel éhes, mert a tömény cukor, amit megiszol, eltelít.

Pont az a vizsgálat lényege, hogye evés nélkül hogy reagál a szervezeted.

Tehát este 18 kor ehetsz utoljára, utána semmi egész addig, amíg le nem veszik a 2 órás vért, de utána bármit ehetsz ihatsz.

2008. márc. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
semit nem szabad enni,amíg nem veszik le a 2 órás vért is..Max amikor már mondják,hogy végeztél és mehetsz haza,akkor kezdhetsz falatozni..Vigyázz,hogy a 2 órába nehogy egyél vmit,mert fals eredményt adhat a cukrod,és akkor megismételtethetik veled,de hidd el,nem lesz étvágyad,ha megiszod azt a löttyöt..VISZONT,1 jó tanács..Szerintem a vérvételre ne menj egyedül.Én most hétfőn voltam,csodálkoztam,hogy majdnem mindenkivel eljött a férje,én meg egyedül mentem,nem tudtam mire véljem.Levették az éhgyomori vért,megvárták az eredményét,aztán megitatták velünk a cukrosvizet,többen émelyegtek,nem voltak túl jól,de ÉN nagyon rosszul lettem,nagyon ciki volt.Még jó hogy ült mellettem 1 pár és tudtam nekik szólni,hogy hívjanak valakit,mert rosszul vagyok(ájulás féle)és mikor bevittek,lefektettek,beborogattak,akkor mondta a nő aki leveszi a vért,hogy ne aggódjak nem én vagyok az első aki így jár a cukorterhelés után..Szerinte attól,hogy nagyon hamar fedobta a szőlőcukor az egekig a cukromat,a vérnyomásom meg leesett..Nem gondoltam,hogy pont velem lesz ilyen,mert a terhesség alatt még nem voltam rosszul,sőt az előző gyreknél is voltam cukorvizsgálaton,és akkor semmi bajom nem volt..Szóval kiszámíthatalan,de nem egyedi eset volt az enyém...
2008. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Enni a 2 óra alatt semmit sem lehet, de nekem azt mondták, hogy vizet azt bármilyen mennyiségben lehet inni. Hát éhes nem is voltam, de a 2 óra alatt egy másfél literes ásványvizet megittam. Egy jó tanács: vigyél citromot, azt beleteszik a szirupba, és így majdnem olyan, mintha limonádé lenne, sokkal ihatóbb!
2008. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom,hol csinálták az előttem válaszoló vizsgálatát,de nem lehet inni sem korlátlan mennyiségben.Akkor már nem lesz pontos az eredményed.Amikor leveszik a vért,és megiszod a lötyit,utána a 2 órában,amíg le nem veszik újra a vért nem lehet sem enni,sem inni sem wc-re menni.

Így lesz pontos az eredményed.

Üdv

2008. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem engedélyezték, hogy keserű teát igyak, igaz elsőnek nem, és epével együtt távozott a gyomromból minden, ezután egy másik nap a diabetes laborba küldtek, hogy majd ők megcsinálják, persze ugyanúgy mint a nagy laborban. És a diabetes laborban mondták, hogy ihatok, vizet, vagy keserű teát.
2008. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 4. válaszolónak üzenem, hogy természetesen direkt megkérdeztem, hogy mennyi vizet ihatok, és a a laboros válasza volt a KORLÁTLAN mennyiség. Ha magas lett volna a cukrom, határérték feletti, nyilván kimutatta volna a teszt. A pisilést pedig akkor sem bírnám ki a reggeli órákban két órán keresztül, ha nem iszom egy kortyot sem. És látod, máshol is engedélyezik a vizet. De azt tapasztalom az itteni válaszokból, hogy egy csomó vizsgálatot máshogy csinálnak területenként, és természetesen az ember úgy tartja be, ahogy ott és akkor mondják.
2008. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 4. válaszolónak teljesen igaza van, annyi kritérium, hogy max egy pohár víz a két óra alatt.

Nagyon jól írta, és az első válaszoló is, aki azt írta, h nem leszel éhes!!! :) Az égnek lövik a cukrod, ne akarj enni utána rögtön!

2008. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Enni szerintem tuti nem lesz kedved azok után hogy ha azt megiszod!

Üzenem mindenkinek hogy Pécsen a központi laborban dolgoztam és általában én adtam a kismamáknak ezt a cukros vizet. Nálunk sem enni sem inni nem lehet még 1 korty vizet sem.

Be kell tartani a 2 dl víz 75 gramm glukózt. Mert más eredményt adhat a több víz is.

Üdv: 22 hetes kismami

2008. márc. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!