Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes terhes vagyok. A...

20 hetes terhes vagyok. A tegnaptol el kezdett kemenyedni a hasam. Nagyon kellemetlen erzes. Mit tehetek ellene? Nagyon gyakori ilyenkor?

Figyelt kérdés
2008. márc. 13. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp emlísd meg az orvosodnak és szedj magnéziumot (Magne B6-ot).
2008. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Naponta 10X 1-2 percre bekeményedhet, ez még normális. ha ennél többször, vagy tovább, akkor szólj a dokinak, magadtól ne kezdj el szedni semmit rá.

Magnéziumot szoktak adni, de abból is többféle van.

Én 27 hetes vagyok, és minden mozgásra keményedik sajna...

2008. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel a has keményedése egy bizonyos szintig természetes, ezért nem kell aggódni miatta. Én 31 hetes terhes vagyok, és kb. 25 hetes koromig nem is keményedett. Mostanában viszont egyre többször. Ilyenkor a 4/5-ös légzés szerintem segít.(4-ig számolsz lassan miközben veszed a nagy levegőt, és ugyan ebben a tempóban 5-ig számolva fújod ki) Ez egyébként a szülésnél is hasznos lesz. Próbáld ki, én ajánlom.
2008. márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, magnézium, légzés mind hasznos ilyenkor, kiegészíteném még a pihenéssel. Pihenj minél többet, nekem beválik. Sokszor az is elég, ha 5-10 percre leülsz vagy lefekszel.

2008. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez az un. Braxton-Hicks féle összehózódás, a méh ezzel készül a szülésre. Könyv szerint ez a 23. héttől várható, szerintem kérdezz rá a dokidnál. Nem tudom a magnézium mennyire segít, megszüntetni nem fogja a tüneteket, hiszen ez természetes dolog.

Üdv

2008. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!