Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány éves korodig szülnéd az...

Hány éves korodig szülnéd az utolsónak szánt gyermekedet? Meddig nincs késő még?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 13:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%

35

most vagyok 30, van már két gyermekem és szeretnék egy harmadikat, kb 2-3 év múlva.

2011. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Addig nincs késő, amíg nem áll le a női ciklus (klimaxig).


Hogy egyénileg ki hogy érzi magát, az eltérő, ezt mindenkinek magának kell látni.

Sok mindentől függ a gyerekvállalás. Pl. hogy mikor találod meg életed párját, elérkezettnek érzitek-e az időt stb.


Én személy szerint 35-el fogom jövőre a harmadikat szülni, és majd rá néhány évvel meglátjuk, hogy lesz-e folytatás. (Első 30, második 32.) 38-nál később nem képzelek magamnak terhességet, de kevésbé a korom miatt, mint inkább az egészségi állapotom miatt, ami már most sem "makulátlan" több szempontból.

2011. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez mindenkinél más.

Én pl 35 éves korom után tuti nem szülnék, de igazából 31-et húztam meg mint határvonalat.


"Idősebb" koromban már nem babázni szeretnék.

Holnap töltöm a 28. életévemet, és nemsokára megszületik a második babánk.

Nem tervezünk többet, de ha mégis lenne harmadik, még vele is beleférek a 31 éves határba.

2011. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
64%

Szintén 35.

Én elég későn(szerintem)szültem az elsőt,30évesen. A második baba a pocakban,nála 33éves leszek. Többet nem tervezünk!

2011. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
45%

3 gyerekem van igazából úgy voltam vele hogy 25 előtt semmiképp se szeretnék szülni, de hogy a vége mikor jön el azon nem gondolkoztam.

Most vagyok 32 éves, a legkisebbem 1 hónapos. Most bőven elég a 3 gyerek, ha úgy állnánk egy 7-8 év múlva (érzelmileg főképp) hogy vágyunk még egyre akkor belevágnék de 40 felett már nem szánnám rá magam.

2011. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
engem anyukám a klimax alatt szült, 43 évesen. Ezért is nem vette észre, hogy terhes. Annyiból volt rossz, hogy 16 évesen elvesztettem őt, de így legalább voltak nagy tesók, akik "elkényeztettek".
2011. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én most 23 vagyok második babánkat várjuk 11 hetes terhes vagyok. Lehet lesz 3. is de az majd tuti csak 3-4 év múlva. Mindenképpen 35 éves korig szeretném megszülni a harmadikat. Na nálam utána jöhet a karrier.... Amúgy mi 5-en vagyunk testvérek, anyutól látom, hogy neki már nincs annyi türelme 19 éves húgomhoz....34 évesen szülte. Már az ember 55 éves kor környékén "pihenni", megnyugodni szeretne kicsit.Én ezt látom rajtuk.
2011. szept. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

14:34-hez


Lehet, hogy anyukádnak azért nincs türelme, mert az 5. gyerek, és nem azért, mert 34-el szülte...

2011. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én is úgy 38-40-ig bezárólag. Most 25 vagyok, de jópár évig még nem tudjuk bevállalni Őket. :(
2011. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%

Meg lehet kövezni, de én 30 felett nem szeretnék szülni.Remélem az élet is engedi, hogy tartsam magam ehhez. 24 éves vagyok 2 gyereket szeretnénk, az elsőt 26 éves korom előtt szereném,tehát 1 év múlva már nem szeretnék védekezni, addigra a munkaviszony is rendben lesz, és meglesz a félrerakott pénzünk, a megélhetéshez és a nagyobb lakáshoz , mert 2 babához nagyobb kell majd..

de amúgy ismerek olyan anyukát aki most 40 a gyerek 4 és le a kalappal,(bár az anya 25-nek néz ki:S) Nála nem érzem későnek, de én szeretném még az unokáimat si élvezni....

2011. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!