Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 2. gyermekedet várod igaz...

Ha 2. gyermekedet várod igaz hogy csak egy gyest kapsz? Ha még az első csak 2éves. Most hallottam de ezt nem tudom elhinni.

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerek után nem vehetsz igénybe két ellátást, mert egy jogviszony alapján csak egy ellátás jár.

Ha a nagyobbik után gyest kapsz, akkor a kicsi után csak családi pótlékot, vagy fordítva.

2011. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
persze, nem jár 2 gyes csak ikrek esetén. De magzatra amúgy se jár semmi csak a családi adókedvezmény.
2011. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz. Egyszerre csak egy ellátás jár, akkor is ha két olyan korú gyereked van akikre külön-külön jogosult lennél ellátásra.
2011. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze!


Én pl. GYED-en voltam eddig, most született a kicsi és a 1.5 évesem GYED-ét le kellett mondanom és a kicsi után TGYÁST igényelni mert kettő együtt nem jár.


A barátnőm anno még tudatlan volt és elfelejtette a GYES-t lemondani a nagy után mikor jött a kicsi és pár hónapig kapta mindkettőt. Kiderült persze és egy összegben az egészet visszafizettették vele............

2011. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ne hülyéskedjetek már ez nagyon gáz! 51ezer ft két gyerekre!Normálisak ezek????????????????????kiis készültem teljesen
2011. jan. 23. 15:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!Nálunk a nagyobbik kislány betöltötte a 2. évet megigényeltem a gyest rá 3 hétre kiderült hogy babát várok így Apa ment gyesre(de ez most jan.1-töl megszűnt)Én pedig táppénzre mentem.Május 3-ra vagyunk kiírva úgyhogy addig táppénzen leszek és így nem 25 ezer gyest kapok hanem 75 ezer táppénzt.

Te nem mehetsz táppénzre?

2011. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát szomorú a helyzet mert sajna nincs ledolgozott napom,epilepszia miatt aztán mikor már ugymond tünetmentes lettem meghalt anyukám minden rám szakadt utána meg jött a kisfiam aki egy kis csoda mert minden doki azt mondta nem eshetek teherbe!22hónapos és 4hónapos terhes vagyok!Apuka mikor kiderült a baba elvesztette a munkáját és azóta semmi persze nem volt bejelentve:(
2011. jan. 23. 16:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon rossz. Sajnálom, önkormányzathoz menjetek be. Kaphattok rendkívüli támogatást, gyerekvédelmi támogatást, lakásfenntartási, fűtéstámogatás stb.
2011. jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát így tényleg nagyon tré helyzetben vagytok:S Igényelj meg mindent amit csak lehet az önkormányzatnál! De sajnos egyszerre csak 1 gyerek után jár ellátás,ezt én se tartom igazságosnak:S de ez van.
2011. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!