Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek 33-34 hetesen indult meg a szülés?

Figyelt kérdés
leirnád meddig tartott ,miben volt más?milyen veszélyeket rejt a babára nézve?ilyenkor már elég fejlettek az élethez?
2011. szept. 19. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Engem 32. héten császároztak, mert levált a lepény és elöntött a vér. Szerencse, hogy már előtte is kórházban feküdtem vérezgetés miatt. Nekem mindg azt mondták, h 30-32 hetesen már életrevaló babák születnek és legalább addig húzzam ki. A császár után rögtön felsírt, bár a kis tüdeje még éretlen volt, ezért 1 napig lélegeztetőgépen kellett tartani. Szerencsére minden lelete negativ (agyi uh, hasi uh, fiz. vizsgálatok). Most 3,5 hónapos, gyönyörű, teljesen egészséges baba. Szopizik ciciből és sosem elég neki. :) Szellemi fejlődésében teljesen megfelel a korának, mozgásfejlődésben viszont számolni kell a 2 hónap elmaradást. Pl. egész szépen tartja már a fejét, de hason még nem tudja kinyomni magát.
2011. szept. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33 hetesen elkezdtem keményedni folyamatosan és görcsöltem, bementünk a kórházba és ott infúziókúrát kaptam és 5 nap múlva hazaengedtek de már alig bírtam járni. másnap megrepedt a burok és másfél lóra múlva már megszületett a lányom. 2350g és 52cm volt, tüdőgyulladást kapott és 8 napig szenvedtünk a koraszülött osztályon. Semmi baja de ilyen 1000-ből 1 van hogy úgy fejlődik mint egy időre született baba. Semmilyen tornára nem kellett járni mert olyan ügyes hogy megelőzi a kortársait. De hatalmas mákunk volt azt hozzáteszem, mások egy csomó tornára orvoshoz, ide oda kell hogy hordják a kicsijüket.
2011. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sumergo ***** válasza:

Barátnőm kisebbik lánya 34. héten született. 10 napig volt inkubátorban, utána még két hétig bent kellett lenniük a kórházban, de teljesen egészséges. Hordja tornára, de nem azért, mert probléma van, inkább azért, hogy tényleg rendben legyen minden. Súlyra és hosszra szépen fejlődik.


33 hkm

2011. szept. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!