Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég magas lett a cukrom. Mit...

Elég magas lett a cukrom. Mit ehetek?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a cukor eredményeket,az éhgyomori 4,69,de a terhelt eredménye 8!!!!!rögtön adott is a dokim beutalót a dietetológiára holnapra,de olyan ideges vagyok,hogy ma még nem mertem enni semmit,nehogy bajt okozzak.Elvileg holnap megmondják mi a teendőm,összeállítják az étrendemet..De ma mit ehetek????Dokim szólt,hogy a kenyeret,cukrot,lisztet,tésztát,már most hanyagoljam..
2008. márc. 11. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Másolok neked, és ne aggódj, egyél!!! Minden rendben lesz!! Az én eredményei ugyanezek voltak: 4.6 és 8. Most vagyok a 35.héten, eddig a babám szépen fejlődik és eszerint táplálkozom:


"Na sziaaa, a témában profi vagyok, mondhatnám képzett :)

Szóval reggel ne kezdj tejjel, mert az dobja a cukrot (egyébként napi 3,5 dl iható/nap, az is beosztva) Tehát müzli, kakaó, tejbegríz..ilyenek kilőve. Ehetsz tojásrántottát, vagy kétszersültet(2 db) sonkával sajttal, paradicsommal... Abonett kenyeret.. fekete vagy teljeskiőrlésű kenyeret. Kis lecsót, 1 abonettel; vizeszsemle egy darab, szelet sonkával egy almával; ... pépeset ne nagyon egyél, az dobj a cukrot(túrókrém..joghurt..csak tízóraira inkább) Vacsira, akármit, legyen benne szénhidrát valamivel kevesebb, mint ebédre (kb 40g) ezeket eheted este is, vagy gyümölcsöt, zöldséget (abból is napi fél kg a megengedett, sajnos) Nekem is magas lett a cukrom(8.0), diétázgatom, de nem veszem szigorúan. Nem méricskélek. Igazából az anyagcserét kell beállítani, h azonos szinten mozogjon az éhomival étkezés után egy órával, vagy kicsi legyen az eltérés, és ne menjen 7.0 mmol/L fölé a cukorérték. Én is ezt próbáltam beállítani így és sikerült, úgy érzem, és a mérések is ezt mutatják. Folyamatosan 5.0 körül mozog. Mozog, persze, hát a mozgás is fontos, napi egy óra séta legalább, és vagy kis tornácska. Ha van még kérdésed, írj privit, vagy akár ide is. én nem mentem el dietetikushoz(3 hónap múlva jutottam volna be, addigra megszülök)így egy belgyógyászismerősömmel konzultáltam. Magas glikémiás indexű ételeket(rizs, tészta-kivéve durum és spagetti, krumpli, búzaliszt, fehérkenyér...)helyettük teljeskiőrlésű, tápanyagokban és lehetőleg szénhidrátba is gazdag ételek. Ha édességre vágysz, norbis puding, milka diabetikus tábla, diet csokik, nápolyik, kevéske/nap jöhet. 30g glukóznál nem szabad többet fogyasztani. Egy fontos:SOKSZOR ENNI KEVESET, ÉRTÉKESET! :) nem lesz semmi gond, nem kell bepánikolni, n is bepánikoltam, de most már lenyugodtam. Pékáruról,édességekről mondj le kicsit.

2008. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És írd meg, mit mondott a dietetikus!!!

Bolodgságos babavárást :)

2008. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ,hogy a mai napon mit eszel az már nem sokat befolyásol,úgyhogy ne éhezz,mert nem tesz jót.Ma még elég annyit betartani,amit az orvos mondott.Semmi cukor stb.

Személyre szólóan állítják be mindenkinek a diétát sokmindent figyelembevéve.

De hogy addig is megnyugodj kerestem neked egy cikket a neten:

[link] cukorbetegseg_1_resz?aid=20040123115911;HPID=0B51AC74-DDD0E396-B5509EAF-25E58FD9

2008. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
húúú ezek tényleg hasznos válaszok voltak:))köszönöm szépen mindkettőtöknek.Már most valamivel nyugodtabb vagyok,mert reggel kicsit megijedtem,amikor a dokim közölte,hogy nem örül a cukor eredményemnek.mégegyszer köszönöm:)
2008. márc. 11. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez még nem cukorbetegség, ezt nekem is elmondja mindig mindegyik doki. Nem iyedj meg iylen nagyon!!


Amit kerülni kell: süti, üdítő, banán, fehérliszt, nasi...

Amit lehet, de mértékkel: teljes kiörlésü liszt, krumpli, rizs, tejtermék, gyümi

Amit lehet: tea, ásványvíz , zöldség, savanyú képoszta.

De a tietetikus úgyis elmond mindent, kérj tájékoztató füzeteket, ami tartalmazza az ételek szénhidráttartalmát, és ad minta étrendeket.

De enni egyél, mert ha nem eszel, ugyanúgy felmegy a cukrod. Lényege a diétának, hogy rendszeresen, napi 5-6 alkalommal kell enni, a megfelelő napi szénhidrátot elosztani

Ne félj, semmi baj nem lesz, és ne iyledj meg, ha fogyni fogsz, hisz kevesebb kalóriát viszel a szervezetedbe.

Nyugi, sokan vagyunk így:)

(nekem az éhgyomir 5 lett, a 2 órás pedig 8,4)

27 hetes kismama

2008. márc. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Sajnos ma semmivel nem lettem okosabb.A diabetológus nő gyorsan megmérte a cukromat 4.4volt,aztán adott 2 tájékoztatót,és elmondta mikor kell jönnöm legközelebb,meg hogy miket vegyek magamnak otthonra(vércukormérő,grammozómérleg)és gyorsan eldarálta hogy napi 160gr szénhidrátot ehetek.És ennyi..Még kérdezni sem hagyott időt,mert sokan voltak még ott akik rá vártak,és teljesen ugy beszélt velem mintha én már mindenről mindent tudnék,pedig szóltam neki,hogy most vagyok itt először,és a világon semmit nem tudok a cukorbetegségről,de főleg az érdekelne mikor mit?mennyit,ehetek PONTOSAN.Erre annyi volt a válasz,hogy mérjem a kaját,meg hogy no édesség,péksüti,és hogy majd ha pár hét mulva ujra megyek,és nem lesz rendben a cukrom,akkor inzulint fog felírni....Szóval magyarán semmit nem segített,nekem minden amit mondott kínai volt.Pedig biztos látta rajtam,hogy semmit nem értek abbol amit mond,mégis ugy kezelt mint 1 rutinos cukorbeteget..Hazafelé végig sírtam a buszon,mert most aztán tényleg fogalmam sincs mi van?mit lehet?mit nem?Holnap megkeresem a védőnőmet,és még ma a dokimat hátha okosabb leszek valamivel...
2008. márc. 12. 11:36
 7/9 A kérdező kommentje:
még jó,hogy ti itt írtátok nagyjából,hogy mit lehet,és mit kerüljek teljesen,mert ha ezeket nem írtátok volna,most aztán tényleg SEMMIT nem tudnék..Köszi mindenkinek.
2008. márc. 12. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém! Én vagyok az első hozzászóló, ill második.

Na figyelj, a 160 gramm Ch az nem sok. Be kell osztani 5 részre. Fontos, hogy a nagyrészt reggel, délben és este fogyaszd. Kb így áll a ch beosztásod:

Reggeli 30g

Tízórai 20g

Ebéd 50g

Uzsonna 20g

Vacsora 40g.

Alacsony glikémiás indexű ételeket egyél, hogy ez mit jelent, szívesen küldök neked Ch -s tápanyag táblázatot, valamint egy esszét a helyes étkezésről. Igazából mindent mérned kell, de csak az elején azzal a helyes kis mérleggel. Ki kell számolni, mibe mennyi ch van, uakkor arra is figyelni kell, hogy alacsony GI értékű legyen, ami azt jelenti, hogy ne dobja magasra a cukrot.

A legmagasabb GI értékű anyag a glükóz, ezért lett magas a terhelés utánid, mert az égnek lőtték a cukrod. ... + óra múlva már tutira visszaállt eredetibe. Ez azt jelenti, hogy nem vagy cukorbeteg, hanem csökkent glukóztoleranciáról van szó, ami a szénhidrát-anyagcsere enyhébb fokú elváltozását jelenti esetedben. Nálam is :) Tehát a cukros ételeket, italokat nehezebben bontja le a szervezeted. Ez szülésnél okozhat problémát, a babád cukra leeshet...nem fokozom, de vigyázni kell vele.

Arra kel figyelni, h az anyagcsere mozgásod egyenletes legyen, és ezt csak a napi többszöri étkezéssel tudod elérni. A szabály azt mondja, 3szor egyél, kétszer csipegessél egy nap, egy idő után már méricskélned sem kell, sőt ezeknek a táblázatoknak a használatával könnyebben étkezhetsz. Ha nem kaptál ilyet, írj, és küldöm.

Ne aggódj, minden rendben lesz!!!!

2008. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor megköszönném ha elküldenéd.De még mindig eléggé ki vagyok akadva,hogy az orvos nem mondta el,ilyen érthetően mint te,sőt sehogysem mondta el..Mindjárt mennem kell a nődokimhoz,és mire onnan megérkezek,szerintem már lenyugszom,és kellően bele tudok merülni ebbe a dologba,és mégegyszer megnézek,elolvasok mindent ezzel kapcsolatban amit csak találok.. előre is köszönöm..
2008. márc. 12. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!