Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért történt már meg kétszer?

Miért történt már meg kétszer?

Figyelt kérdés
Van egy két és fél éves kisfiam. Próbálkozunk a tesóval. Már volt két missed ab-om ebben az évben, mert egyszerűen nem fejlődött tovább a baba, elhalt. A dokimnak fogalma sincs, hogy mitől lehet, hiszen az első terhességem problémamentes volt. Volt már valakivel hasonló? Tapasztalatok? Tanácsok?
2011. szept. 17. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szoptattad még a nagyot, amikor elhaltak a babák?

Ez lehet egy ok. Ha nem, akkor fogalmam sincs sajnos.

2011. szept. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy túl/alul működés esetleg? Egy vérvételt megér.
2011. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Véred nem túl sűrű?rokonomnak úgy maradt meg a baba,hogy fraxiparinnal kellett szúrni magát
2011. szept. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem az első babám elhalt 9 hetesen. Aztán két egészséges kisfiam született, probléma mentesen. Most újra elment egy babánk 10 hetesen, nekem se fejlődött tovább. Egyszerűen én se értem, hogyha már szültem kettőt is, akkor hogy lehet ez. Két hét múlva megyek a dokimhoz kontrollra meg a szövettaniért, kíváncsi leszek mit mond.(Mi családon belül arra gondolunk, hogy lehet, hogy ezek kislányok lettek volna, csak épp nem bírom kihordani.) Sok sikert neked is majd egy babóhoz!
2011. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom! Nálam is ugyanez volt, csak még nincs két éves a fiam, és ebben az évben volt 2 missed ab-om a 6-7. héten elhalt a baba, és 8-9. héten fejezte be a doki műtéttel :o(

Az első után hormonvizsgálatot csináltunk, az tökéletes lett. Majd 1 hónap múlva újra pozitív teszt, két hónap múlva ismét befejező műtét. Kontrollon voltam, minden ok ott bent, most 3 vizsgálatot csinálunk: inzulinrezisztencia, autoimmun és trombózis.

Ha mindegyik negatív lesz, azt mondta a doki, hogy akkor genetika és pech. De 2-szer is???? Hogy kezdjek így neki egy következőnek? Mindig idegesen mennék wc-re, hogy vajon vérzek e, és hogy ez megint baj e....

Nálad ilyeneket vizsgáltak?

Egyébként egy másik doki is azt monda, hogy a terhességek 30%-a így végződik, mi csak erősítjük a kivételeket. :o(


Illetve még én is gondoltam arra, mint az utolsó válaszoló, hogy hátha lányok lettek volna, és azt nem tudom kihordani. Ezt mondtam is a dokimnak, azt mondta, hogy van ilyen, tud róla, de a 10 éve alatt még nem találkozott ilyennel, illetve hogy lehet genetika vizsgálatot is csinálni, de az 30-30 ezer ft.


Sok sikert kívánok neked a kistesóhoz, reméljük nincs semmi konkrét baj, és a következő már sikerül, és egészséges lesz!

2011. szept. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pont valamelyik nap láttam egy Czeizel videót, hogy ha valakinek kettő vetélése volt legalább, akkor érdemes alapos kivizsgálást csinálni! Nem szabad engedni lerázni magunkat, hogy hát sajnos van ilyen...


Sajnos általában nem tudnak mit mondani.

Nekem az 1. babám halvaszületett. Utána fél évire volt egy vesztésem a 10. hétben, nem fejlődött a baba. De mi akkor már jártunk genetikán, azt mondták hogy velünk nincs baj, egy szerencsétlen véletlen.

Én is arra gondoltam hogy biztosan megint fiú lett volna, és agyamra ment mikor az anyósom azzal etette a fejemet mikor megint terhes lettem , hogy csak ne fiú legyen, nehogy megint baj legyen. Hát utána két egészséges kislányom született szerencsére, de bizony rengeteg barnázgatással, egészen a 17. hétig.

Aztán újra szerettem volna 7 év után babát, annak ellenére hogy féltem attól hogy ha esetleg fiú lesz, akkor megint elveszithetem, újra babás lettem, rettentően vágytam egy kisfiúra, nagyon megviselt az 1. babám elvesztése. Terhes lettem rögtön és 5 hetesen spontán elment a baba. Nagyon kiborultam, hogy megint kezdődik minden elölről, majdnem le is mondtam róla. De aztán elmúlt ez az érzés, tudtam hogy úgy sem nyugodna a lelkem ha nem próbálnám meg újra. Ismét babás lettem. Persze megint bevéreztem, azt hittem elment megint a baba, de szerencsére megmaradt. Mindjárt azt gondoltam, hogy fiú és mi lesz? Aztán rossz lett az AFP-ém, magzatvizvételre kellett mennem. Akkor meg azt gondoltam hogy biztos lány, és azért büntet az Isten mert annyira fiút akartam. Vele is nagyon sokáig barnáztam. Aztán megjött az eredmény, hogy egészséges kisfiút várok. Azóta 15 hónapos. :)

Úgy hogy csajok, mindent bele, nem szabad föladni!!!

Egyébként többet is ismerek akiknek meghalt terhesen a babájuk, és ennek ellenére ilyen olyan nemű babájuk is van.

2011. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem SEMMILYEN vizsgálatot nem csináltak! Mikor kérdeztem a dokit, hogy miért történhetett ez, akkor azt mondta, hogy véletlen. Meg hogy genetikai vizsgálat lenne, ha nem lenne már egy egészséges gyerekem. De így nincs mit tenni szerinte! Gondolkodom az orvosváltáson. Nem tudom merjünk-e próbálkozni még idén. Gondoltam, hogy ha kétszer megjön, utána lehetne. Mert ezt se mondta a dokim.:(
2011. szept. 18. 22:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Leírom az én történetemet röviden:

2007. augusztus: 10 hetes missed ab.

2008. február: 7-8 hetes méhen kívüli terhesség

2008. áprilisban terhes lettem 2009. januárban egészséges kisfiam született.

2010 februártól újra próbálkoztunk, minden ciklusban pozitív teszt, de 1 hét késés után megjött

2010 augusztus 7-8 hetes missed ab.


Ezek után elküldtek hormon vérvételre, mert magas prolaktin szintre gyanakodtak (savó jött nyomásra a mellemből). Minden eredményem rendben volt, a prolaktin is, de a savó miatt Napi negyed Bromocriptint kellett szednem.

2010 október végén megint terhes lettem, rögtön felírtak Utrogestant és Astrixot, ami egy enyhe véralvadásgátló (ugyan az a hatóanyaga, mint az Aspirinnek, csak kevesebb).

Nem tudom, hogy melyik gyógyszernek köszönhető, mert a Bromo-t a 12. hétig, az Astrixot a 30. hétig szedtem, de megmaradt a babám aki már 7 hetes és KISLÁNY!

Ezt csak azért emeltem ki, mert én is meg voltam győződve arról, hogy csak fiam lehet és az elvesztett babák lányok lettek volna.

2011. szept. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, elküldtem véletlenül. Ma 9:00 vagyok.

Szerintem válts dokit, vagy menj el az sztk rendelésre.

Őszintén szólva én hosszú kivizsgálásra számítottam, ezért sztk-ra mentem. Min. 2 vérvétel a hormonális vizsgálat, és egy uh mindenképp van, hogy van-e peteérésed abban a ciklusban. Nekem erre nem volt 24 ezer forintom (8000 ft/alkalom és ki tudja még hányszor kell menni, ha több vizsgálatot kér), ezért mentem az sztk-ra. Nagyon rendes volt a doki, mindent részletesen elmagyarázott, emberséges volt.

Még abban a ciklusban megfogant a lányom. A 0. uh-t még ott csináltattam, de mivel visszamentem dolgozni, nem tudtam órákat várakozni a terhesgondozáson, így magándokihoz mentem. Ő már csak végigkísérte a problémamentes terhességemet.

Hogy mikortól lehet próbálkozni, abban a dokik sem egységesek. Nekem mindig 3 ciklust mondtak, azt ki is vártam.

Remélem nemsokára te is a karodban tarthatod a babádat! Drukkolok!

2011. szept. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem spontán vetéléssel kezdődött 5 hetesen, aztán volt egy terhességem egsészéges fiúgyermekkel, majd 9 hetesen missed ab. Azóta nem sikerül ismét teherbeesni. Nekem is azt mondogatják, hogy tuti a lányok mentek el, de a dokim azt mondta, hogy simán lehet még lányom. Minden eredményem rendben van. Ki érti ezt?? Nem gondoltam volna, hogy ennyi sorstársam van!! Mindenesetre sok kitartást neked, és persze a többieknek is!! Bár én már néha úgyérzem könnyebb lenne feladni, és megelégedni ezzel az egy gyermekkel..
2011. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!