Kiváncsi vagyok, hogy mi a igazság! Ha valaki cigizik akkor azt kiszüri a méhlepény? Mert itt már nagyon nagyon sok az okos ember! Ki tudja?
Nem szűri ki, eljut a babához a cigit tartalmazó káros anyagok, de aki tájékozott kismama számos oldalon utánna tud nézni, én azt olvastam egy kismama magazinban, hogy a baba mindent sz anyukával csinál, eszik, iszik, alszik és cigizik a pocakban,
24 hetes kismama:)
Én azt olvastam interneten dokiktól,hogy napi 5 illetve 7 szál cigit kiszűr a lepény.Mármint kismamák írták,hogy az orvosuk ezt mondta nekik.
Sajnos régen olvastam,nem emlékszem oldal címre.
A kis molekulasúlyú anyagok, mint a alkohol, nikotin, kokain, heroin, átjutnak a méhlepényen és eloszlanak a magzat szöveteiben, ám míg a fogamzást követő első két hétben a magzat nem fogékony a teratogénekre (morfológiai vagy funkcionális zavart okozó anyagok), addig a beágyazódást követően a magzat gyakorlatilag teljesen védtelen lesz ezen anyagokkal szemben.
Néhány esetben még az orvos sem javasolja a leszokást, mert a kismamának nagyobb idegi megterhelést jelentene, mintha az ártalmas füsttel rongálná maga és gyermeke egészségét. Természetesen a várandósság alatti dohányzás mindkét embert megviseli. Árt az édesanya szervezetének, aki terhessége miatt egyébként is nagyobb megterhelésnek van kitéve, s több vitaminra van szüksége. Emellett kutatások kimutatták, hogy a dohányzás károsítja a magzat tüdőszöveteit, illetve dohányos édesanya esetén nagyobb a vetélés és koraszülés kockázata.
Egy New York-i egyetem kutatója is a dohányos édesanyák magzatainak védelmében végzett kutatásokat. Majmokkal végzett kísérletek segítségével jutottak arra a megállapításra, hogy a nagyobb adagban történő C-vitamin bevitel csökkentheti a magzat nikotintól keletkező károsodásait. Ez természetesen csak könnyítést jelent, a dohányzás kockázatait egyáltalán nem szűnteti meg. Mindamellett nem feledkezhetünk meg egy másik kutatási eredményről sem, miszerint a túlzott mértékű C-vitamin miatt a babáknak megszületésük után is nagyobb adagra lesz szükségük a normális életvitelhez.
A dohányos édesanyák gyermekeinek többsége légzési problémákkal küzd, koraszülött, vagy kis súllyal születik. A még csak babát tervező pároknál sem hasznos a dohányzás, mert bár csak ritkább esetben okoz meddőséget, nehezíti a teherbe esést. Egy oxfordi kutatóegyetemen kísérleteket végeztek több dohányos és nemdohányzó pár segítségével.
A dohányos nők átlagosan mintegy két hónappal később estek teherbe, mint a nikotinmentes életet élők. Egy dohányos nőnek csupán egy évvel a leszokás után lehet ugyanolyan esélye a teherbe esésre, mint azoknak, akik nem dohányoztak. Az erős dohányzás férfiak esetében gátolja az ivarsejt képződését.
A várandósság idején több kockázati tényezővel is számolni kell. A 18 évnél fiatalabb, illetve 35 évnél idősebb nők, valamint ikerterhesség esetén nagyobb az esély a vetélésre, s ezt a dohányzás súlyosbíthatja. Mivel várandósság idején a kismamáknak az addigi vitaminigénye többszörösére nő, előfordulhat fogszuvasodás is. A dohányzás nem várandós nők esetében is növeli a vitaminigényt, s terhesség idején csupán nehezíti a nők helyzetét. A dohányzás a magzat értelmi képességeit is csökkentheti, s itt nem csupán az aktív, hanem a passzív dohányzásról is beszélnünk kell.
Fontos, hogy a kismamák a várandósság idején kerüljék azokat a helyeket, ahol akár csak passzív módon füstöt szívhatnak be. Nem csupán a nikotin az, ami károsíthatja a magzatot, így nem elég, ha valaki gyengébb cigarettára vált. A nikotin mellett mintegy háromszázféle különböző vegyület található a cigaretta füstjében, melyek legnagyobb része egyfajta vegyszer, tehát mérgező anyag.
Szia!Én mivel dohányoztam,leirom neked,hogy a méhlepény nem szűri ki a káros anyagokat,sőt megtapadnak egyes anyagok a méhlepényen és ezáltal kevesebb oxigén jut a magzatnak.Aki csak pár szálat sziv,az nem jár ennyire igy,de én mivel sokat szivtam,szülés után a méhlepényem et megnéztem és nagyon csúnya volt a cigi miatt!El is szégyelltem magam,mikor a szülésznő ránézett a méhlepényre,mindjárt mondta,hogy sokat cigiztem!Az én példám nem követendő és elrémitésképpen irtam le a példámat.Egyébként gyönyörű 3 éves a kisfiam és teljesen egészséges!Szerencsém volt!
Most jöhetnek a lepontozók!
Szia!
Én orvostól tudom, hogy napi 5 szál nem árt a bébinek. Több ismerősöm is bagózott a terhessége alatt, ki többet, de ki kevesebbet, de nem lett baja a babájuknak és nem lettek kis súlyúak sem. Én napi 4-5 szálat szívok el, terhesség előtt 3 dobozzal szívtam.
Kedves utolsó!Büszke lehetsz magadra...
Orvos olyat nem mond,hogy terhesen dohányozzon csak kismama...
Érdekes,hogy aki szívja,mindenki ezt mondja.Tőlem kérdezték,hogy dohányzom-e,mert ha igen sürgősen rakja le,és így is tettem,mivel a baba nem tudja azt mondani,hogy nem kell neki a füst,Ő nem választhat,ahogy az első válaszoló írta,minden,amit te teszel,kihat a babára.Ha örülsz,veled örül,ha sírsz,együtt sírtok,ha dohányzol,akkor ő is szívja veled a füstöt.Ez olyan,mintha mennél az utcán és látnád,hogy egy csecsmő szájából lóg a cigi!Ugye kivennéd a szájából?És őszintén,ha meg bírod állni,hogy ne szívj el 3 doboz cigit,és lecsökkentetted 3 szálra,hiányzik??Azt is tudom,hogy ilyenkor az ember alig várja,hogy elszívhassa azt az egy szál cigit,és csak e körül forog egész nap a gondolat,hogy ossza be azt a 3 szálat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!