Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fájdalmas a magzatvízle...

Nagyon fájdalmas a magzatvízlevétel? Mennyi ideig tart? Meddig kell bent maradni? Gondolom nincs azonnali eredmény vagy azért mondanak valamit? Okozhat vetélést?

Figyelt kérdés
2008. márc. 10. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm egy hónapja volt magzatvíz vizsgálaton. Azt mondta, hogy egyáltalán nem fájt neki. Inkább, legalábbis szerinte, kicsit lelkileg volt megterhelő. De miután meg tudta, hogy minden oké a babával el is felejtette már az egész vizsgálatot.

Még az nap haza engedték délután, akkor azt mondták neki hogy eddig ok minden. Egyéb vizsgálatra is küldtek mintát, arra két hetet várt legalább. Azt mondták neki ha baj van akkor rögtön értesítik telefonon. A vizsgálat után ha jól emlékszem 5 napig szigórú fekvés, csak wc-re szuabad kimenni és még utána ajánlott legalább 5 nap nyugalom.

2008. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem fájdalmas,de számomra nagyon kellemetlen érzés volt.

Azt hiszem,inkább a babám féltettem nagyon.

Elérzéstelenítenek,és a babát is,hogy ne mozogjon,nehogy megbökjék,tehát nem fáj,inkább olyan enyhe nyomást fogsz érezni.Én csak simán rosszul lettem,kezem lábam remegett.

Olyan megmagyarázhatatlan.

Nem tart sokáig,pár perces csak.

Nálunk a délelőtti órákban csinálták,utána felvisznek az osztályra,nem ajánlatos felkelni,adnak egy szurit,ha tudsz aludj tőle.

Nem,nincs azonnali eredmény,az kb:3-4-5hét.

Gondolom,ha mutatnak ki valamit,tovább vizsgálgatják.

Igen,nálunk fordult elő akikkel a kórházba találkoztam közülük egy valakivel.De állítólag csak 1-2% a vetélés aránya.És függ attól is,hogy mennyire vigyázol utána magatokra,mert azért mégiscsak átbökik a burkot,annak be kell gyógyulni.Utána nem szabad emelni,hajolgatni,erőlködni,még a köhögés,tüsszögéssel is csak óvatosan,mert nem vagyunk egyformán érzékenyek.

Egyébként miért kell csináltatnod?Visszajött a genetikád?


Szrrítok,üdv

2008. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindkét választ köszönöm. Utóbbi válaszolótól még kérdeznék, ha lehet. Hogyan érzéstelenítettek el, és főleg, hogy a babát hogyan? Kérdésedre válaszolva hál' Istennek ott még nem tartunk, igazából még vérvétel sem volt (majd 21-én), csak az előző terhességemnél nem lett jó az AFP, hihetetlen több-hetes tortúrát jártunk végig tele aggodalommal, mire kiderült, hogy minden rendben. De akkor csak UH volt, mert a nyitott-hátgerinc nem lett jó. Most viszont valamiért elkezdtem rettegni ettől a down-szűréstől, annyi mindenkitől hallom, hogy magzatvíz-vizsgálatra kellett mennie. Most meg ráadásul védőnőt, dokit bizonytalannak, vagy inkább nemtörődömnek láttam a vérvétel időpontjának meghatározásakor, pedig az a legfontosabb. Rettegek tőle. Köszönöm a segítséget!
2008. márc. 10. 21:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne rettegj tőle,de ha nem feltétlen muszáj,akkor ne csináltasd meg.Már csak a kockázat miatt sem,mert azt állítják ugyan,hogy alacsony,de én több vízszivárgást,vetélést hallottam emiatt.

Nálunk is pont így volt,nekem a genetikai vérvétel nem lett jó,decemberbe volt a lányom 2 éves.De most már nem azokkal a módszerekkel csinálják mint akkor,megkérdeztem.Mert akkor a pontatlan idő miatt sok volt a fals eredmény,és ebből kifolyólag sok felesleges amniocentézist végeztek.Most nem is jött vissza,pedig 14hetesen vették le a vért hozzá.

Lidocainnal érzéstelenítenek,beszúrják a pocakba.

Ez kellemetlen kicsit.Azt hiszem,a baba mozgását is ezzel állítják le.

Hát az orvosokban én sem bízok sajna,a mi kórházunk aztán nem túl emberbarát,hogy finoman fogalmazzak.Itt csak a borítékot leseik,de még azért sem lehet normális ellátást várni.

Én azt mondom,ha visszajönne az eredményed,inkább keress előbb fel egy maszek uh-s orvost,aki esetleg megnyugtat,vagy javasolja a vízvételt,ha nem bízol a kórházi dokikban.


Sok szerencsét,kívánom,hogy minden rendben legyen.

2008. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bárcsak jó eredmény jönne vissza, eszembe se jutna alávetni magam és a babát ilyennek. Szerinted egy alapos, akár 4D UH-n is ki tudják zárni a down-kórt?
2008. márc. 10. 21:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom,hogy a 3-4d-s uh inkább élvezeti,babamozi céljából jó.Diagnosztikára a 2d-t használják,mert ez képet ad a csontokról,és a belső szervekről egyaránt.

Amíg a 3-4d-s képekben inkább gyönyörködni lehet,mert olyan élethűek,viszont nem látszanak a belső szervek rajt.

Miért félsz annyira pont a down kórtól?

Kor miatt,vagy esetleg van a családban?Mert ez gén hiba,és ha jól tudom véletlenszerű,nem öröklődik.

De vannak más tünetei is mint a nyakiredő eltérés.

Általában a down-os betegek szívrendellenességgel születnek,rendellenesek a végtagjaik,talán a combcsont méretét mikor nézik az is eltérhet emiatt.

Csak tippelek ám,mert ugyan fogyatékosok közt dolgozom,de hogy a terhesség alatt ezek az eltérések mennyire nyilvánvalóak,abban nem vagyok biztos.


Írj a babazon a dotornak,hamar szokott válaszolni.

www.babazo.hu.


Üdv

2008. márc. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne félj tőle, én néhány hónapja voltam, nem érzéstelenítettek, nem mondom nem volt kellemes, de gyorsan és szakszerűen csinálták, mikor kihúzzák a tűt az egy kicsit fáj, és ne feszítsd be magad, én sajnos beleestem ebbe a hibába, bár ilyenkor nem egyszerű ellazulni... :(

És szerintem jobb, ha elmész ha megvan az eredmény sokkal nyugodtabb leszel, és ami nagyon fontos utánna elég szar lesz mindenféleképpen pihenj, bár nem is nagyon fogsz tudni felkelni, szóval ne izgulj, túlélhető fájdalomcsillapítás nélkül is a méhet úgysem tudják belül elérzésteleníteni, és az érzed csak.

A baba pedig abszolut biztonságban van, nézik közben ultrahangon, és 3 mp az egész!

Fel a fejjel!!!!

2008. márc. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nem mindenhol érzéstelenitenek, mert a lidocain beadása fájdalmasabb, mint maga a magzatvíz-levétel. nekem kellemetlenebb a vérvétel. Ha ennyire félsz a rendellenességtől, akkor mást nem tehetsz, mint 1. négyes tesztet csináltatni (vagy integráltat ha időben vagy) és 2. ha ez nem hoz ki kellően alacsony arányt, akkor magzatvízvételt. Ma már elég nagy rutinjuk van benne, kevés a baj belőle, az is fleg azoknál, akiknek fogalma sincs, hogy utána pihenni kéne meg magnéziumot szedni.
2008. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnap voltam Szegeden levetetni, és én mondom, semmi

az egész, pedig egy vérvételtől is parázok...:)

4 hét múlva eredmény, és ez a tuti... Szerintem...

Nemtudom mikor mész, vagy már túl vagy e rajta, de egyáltalán ne félj!!!!!!!!!

18 hetes kismama

2008. márc. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm! Kedves 18 hetes Kismama! Jó, hogy ezt írod, megnyugtató. Ha újra rámtörne a para, majd olvaslak :) Köszönöm!
2008. márc. 11. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!