Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig bicikliztek kismamák?

Meddig bicikliztek kismamák?

Figyelt kérdés
18 hetes vagyok, 2 és fél éves kislányommal napi szinten biciklivel járunk. Meddig tehetem?
2011. szept. 13. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Ameddig a dokid nem tílt el,mig te jól érzed magad,

ameddig nem nehéz és nem érzed megterhelőnek....

2011. szept. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

azért ez nem egészen így van

én például a 15 héten úgy bebringáztam hogy a kislányom órákon át majd kirúgta az oldalam és én is kifulladtam

én akkor leálltam a bicajjal,.

és én nem is mernék felülni ha megtudnám hogy újra terhes vagyok az bizti,

az ember akaratlanul is belemehet vmi kátyúba, döccenőbe, sok az őrült ember az utcán, akik miatt lehet hamar kapcsolni kell a beingán és lepattani,

hát ezek nem egy kismamának való manőverek

( szerintem)

de ismertem olyat aki majdnem már azzal ment szülni is

a doki jól lehordta hogy már jó hogy nem a szülőszobára is azzal megy :)


szóval én nem bicajoznék, de te tudod :)

1,5 éves baba anyukája

2011. szept. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
A biciklizést azért nem ajánlják az orvosok, mert veszélyes sportnak számít, az esés miatt. Én nem tenném.
2011. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Semeddig.

Amióta babát várok nem bicajozok,pedig a párom és a lányom megy.

Rajta van a tiltó listán,és bár nem vagyok egy mindentől parázós anyuka, erre odafigyelek.

Baleset veszéléyes,és egy sima kis esés vagy borulás, vagy csak egy egyszerű eldőlés is bajokat okozhat. A súlyosabb esetekről már nem is beszélek.


És ere még rájön az,hogy a rázkódás direkt a szeméremcsontodat üti, így sokkal direktebb,és nem tesz jót.

2011. szept. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
igen, amíg a doki nem tiltja. én 23 hetesen hagytam abba mert a vizesedéstől zsibbadtak az újjaim.
2011. szept. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
12. hétig
2011. szept. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Most, 34 hetesen kezdem érezni, hogy egy kicsit mintha kényelmetlen lenne! Keményedek is, úgyhogy mostmár lassan abbahagyom! Egyébként nekem azt mondták, hogy ameddig nem kellemetlen, egészen nyugodtan lehet bicajozni! Kisvárosban élek, nagyon közeli helyekre nem érdemes elindítani az autót! Nekem nagyobb teher sétálni!
2011. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én az előző terhességeim alatt egyáltalán nem bicajoztam, de most többször úgy adódott, hogy praktikusabb volt bicajjal mennem, mint autóval. Jól is esett, semmi gondom nem volt, kb. a 30. hétig bicajoztam (kb. heti 1 alkalommal), aztán kölcsönadtam a bicajom, így azóta nem...

34 hetes

2011. szept. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia. Én 17 hetes vagyok, és én is bicajozok, majdnem minden nap. Nem viszem túlzásba, lassan megyek, és csak annyit ami jól esik. Szerintem annyi mozgás kell, mert nekem székrekedésem volt, és ez a kis sport segített. De tényleg csak annyit megyek, ami jól esik, és próbálok nem dombos utszakaszon haladni. amíg a pocakom nem akadályoz a tekerésben, addig folytatom. :)
2011. szept. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én az első terhességemnél végig bicigliztem, még az utolsó nst-kre is mindig azzal mentem.Ez volt 12éve. A második terhességemnél is ugyanugy bicajoztam, ott sem volt semmi baj, és most még csak 4hetes terhes vagyok, de szintugy bicajjal megyek mindenhova, ugy hogy viszem hátul a 3éves manómat. Nekem a dokim soha nem tiltotta meg, sem a védőnőm. Nekem jól is esett, és most sincs semmi bajom.
2011. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!