Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes vagyok, erősen szúr,...

12 hetes vagyok, erősen szúr, feszít a hasam. Ez normális?

Figyelt kérdés

Pár napja "vettem észre" (mármint úgy, hogy már a mindennapi dolgaimban is kényelmetlen), hogy nagyon fáj a pocakom. Nem tudom, hogy ez a fájdalom most az, hogy nődögélni kezdett a hasam, vagy valami rendellenes. Szúró, feszítő, nagyon kellemetlen érzés, séta közben többször is meg kell állnom, akkor még a súlyát is érzem.

Jól van ez így?... :S


2011. szept. 8. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan húzó érzés, amit folyamatosan érzel, akkor a méhet tartó szalagok tágulását jelenti, és normálisnak mondható.

Ha inkább görcs, akkor az már nem annyira szerencsés, azzal érdemes rácsörögni dokira. (Görcs alatt azt értem, ha össze is kell görnyedned, nem tudsz egyenesen megállni)

2011. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a doki mindig azt mondta, hogy ha valami kellemetlen, akkor ne aggódjak. De ha fáj, akkor irány a doki!

Ha fájdalmaid vannak, akkor inkább nézzen meg egy orvos.

Alapesetben a szúró, feszülő érzés normális, mert nő a méhed, nyúlnak a szalagok, feszülnek az izmok odabent. Minden átalakul, így a terhesség folyamán sokszor jelentkezhetnek ezek a tünetek.

2011. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Görcsöm nincs, csak fáj. Nehéz felkelni olyankor a fotelból és meg kell állnom az utcán, ha épp sétálok, vagy legalábbis lassítani. Ha görnyedek, akkor meg azért fáj, mert nyomom saját magam.

Korábban is volt, de kb heti 1x és 5 percig éreztem. Most napi 3-4 alkalommal, kb egy hete tart.

2011. szept. 8. 13:04
 4/9 A kérdező kommentje:
Görnyedés: széken, fotelban, stb...
2011. szept. 8. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 12+5 vagyok én másfél hete érzem ezt, de szinte folyamatosan, második gyerekem már így nem aggódok mert az elsőnél is ez volt, nyúlnak a méhszalagok és nő a méh.
2011. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. :) Mennek a zöld kezek mindenkinek.
2011. szept. 8. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a 12.hétben vagyok, pont ezeket érzem én is. Picit én is izgulok, hogy nincs-e gond. De az eszem tudja, hogy ennek kell történnie. Sőt örülök is neki, hogy az émelygésen kívül végre más jelét is érzem a terhességnek ;) A legfontosabb, hogy minden helyzetben nyugodt maradj. ;)
2011. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én ugyanebben a cipőben járok, csak 10 hetesen, most már 3 napja.Reggel még jó, gondolom az éjszakai pihenés után, és estére egyre rosszabb.De múlnak a napok a hetek, és enyhülnek a fájdalmak.

Kitartást!

2011. szept. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt éreztem én is, kb. a 14-ig hétig. Mindenki azzal nyugtatgatott, hogy nő a méhem. Aztán kiderült, hogy iszonyat fel voltam fújódva. Nekem is nehezemre esett menni, hajolni, fordulni meg végképp nem tudtam, ráadásul, ha wc-znem kellett, hasogató érzés volt. Már attól féltem, a beleim agyon nyomják a babát :-O De egyik éjjel felébredtem, és nem fájt. Azóta sem fáj.

Ha egészségesen táplálkozol, akkor sajnos nem tudod elkerülni, mert a rostos dolgok nagyon puffasztanak (ha egészségtelenül, akkor meg attól fújódsz fel ;) ), de ne aggódj, el fog múlni! Kerüld a stresszt, pihenj sokat, és mozogj lassan. Kitarás, pár csak 2-3 hét és megszűnik magától :)

2011. szept. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!