Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31+4 hetes kismama! Én még...

31+4 hetes kismama! Én még nem pakoltam össze a korházi csomagot! Mikor célszerü, ugy félek! Ti hogyan vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
leirná valaki konkrétan miböl mennyit és mit érdemes bevinni?Elsö babás.
2009. ápr. 21. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én holnap töltöm a 34. hetet, de még csak elő vannak készítve a dolgok, még nem pakoltam össze. Szerintem még nem vagy elkésve. Olyan 35.-36. hét körül célszerű összepakolni mindent, ha esetleg menni kell, csak felkapod és már mehettek is:)

Én viszek egy köntöst,

2 papucsot (egy fürdéshez)

2-3 hálóinget (bár adnak a kórházban nálunk)

egy csomag betétet, és egy vagy 2 csomag tena betétet, vagy legalábbis valami nagyon vastagot

pelust (bár ezt is adnak)

popsitörlőt (ezt is adnak)

kb 8 bugyit, biztos ami biztos:)

tisztálkodási szereket

zoknit

olvasnivalót, és mp3 lejátszót unalom ellen (bár ha baba-mama barát a kórház, akkor nem lesz időd unatkozni)

én a baba kisruháit, amiben hazahozzuk, összekészítem és itthon hagyom apának, hogy majd be tudja hozni utánunk:)

Jah, 2 üveg vizet kezdésnek tuti:)

Talán nem hagytam ki semmit, és tudtam valamennyit segíteni.

Boldog Pocakosodást!

2009. ápr. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ki ne hagyjátok a wc-papírt!!!!Beöntés után jó ha van minél több:)
2009. ápr. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 hetes vagyok és pont tegnap pakoltam össze....

Szerintem időszerű összepakolnod.


Nekem így néz ki a kórházi csomagom:

- Terhesgondozási kiskönyv

- Személyi igazolvány

- TAJ kártya

- egyéb orvosi papírok

- Házassági anyakönyvi kivonat másolata

- Vércsoport és Hepatitis B lelet


Étkezéshez:

- evőeszközök, pohár, szalvéta

- ásványvíz, keksz


Egyéb:

- Köldökzsínórvér levételi szett

- Fényképezőgép

- telefon + töltő

- olvasnivaló

- terhesnapló + toll

- papírzsepi

- WC papír, törlőkendő

- 4 csomag intim betét


Ruházat:

- 1 db hálóing

- 2 db pizsama

- köntös

- zoknik, bugyik

- 4 db TENAFIX hálós bugyi

- papucs, fürdőpapucs

- 3 db törölköző

- (szoptatós) melltartó


+ Tisztálkodási holmik


A babának: pelenka, törlőkendő, ruházat 2 méretben (56-os és 62-es) a hazahozatalra.

Én is első babás vagyok...

2009. ápr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 33 hetes vagyok,épp a napokban pakoltam össze.van egy csomag a szülőszobába,egy a kórházi napokra és egy a babának másnapra,amit majd a párom hoz be.Az előttem íróhoz talán kiegészítésképpen annyit tennék hozzá,hogy ha apás szülés lesz,apukának ne feljtsétek el a szülőszobába a papucsot és legyen nálatok szénsavmentes ásványvíz,ha megszomjaznál,mást nem ihatsz,ehetsz.Két paucs legyen nálad,az egyik,amiben tudsz zuhanyozni(beöntés után),a másik,amiben egyébként leszel.Szülés után az intim treületek megtörlésére inkább papírtölőt vigyél,mert különben minden törölközőt összevérzel(tapasztalat).Vigyél be a kórházi napokra evőszközöket,bögrét,mosogatószivacsot,konyhai papírtörlőt,legyen nálad Domestos törlőkendőa wc-re,és puha popsitörlő és puha wc papíra gáátájék tisztán tartására.Érdemes venni egy körömvirág krémet is,hogy bekenhesd vele a gátsebet,persze amíg friss nagyon,addig nem kell.Vigyél be folyékony szappant kezet mosni,jól jöhet a melltartóbetét a szoptatós melltartóba,hogy ne ázzon el folyton.A babának én tettem be textilpelust,kis kesztűt,hogy ne karmolja össze az arcát,kis sapit,mert huzat van sokszor a kórházi folyósón,viszek be mellszívót is.Hát nagyjából ennyiés ne fejtkezzetek el a házassági anyakönyvi kivonat megújításáról sem,mert csak 300 napnál nem régebbit fogadnak el.
2009. ápr. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok lányok!


Ha javasolhatom, nagy csomag popsitörlőt vigyetek, mert ti is tudjátok használni. Szülés után lehet,hogy jobb mint a wc papír és arra is jó, hogy felfrissítsétek magatokat egy esetleges vizsgálat előtt. (Az intim törlőkendő drága) Én vittem a wc-re eldobható papír ülőkét.Pár száz forint a DM-ben. Tenából extrát vigyetek az erős vérzés miatt!

Nincs mitől félned!Mindent rosszat el fog feledtetni a kis jövevény :D (De lehet, hogy nem is lesz semmi rossz élményed)


Jó egészséget és sok örörmöt Nektek!(Szerintem jobb, ha öszekészíted a dogokat,írj listát és húzogasd le, amit már eltettél így nyugodtab leszel)

2009. ápr. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


A mellszívót senki se hagyja otthon,fontos,ha nem tudsz fejni tejlázad lehet!!!


Könnyű szülést!

2009. ápr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 36+3 hetes vagyok. Igazán még nem csomagoltam össze de a listámon szereplő összes dolgot már megvettem. A második babómat várom,és félek rendesen hogy megint túl korán berontok a szülőszobára és ott kell szevednem...Ha eljön az idő,fogom a kistáskát,beleteszek mindent,lezuhanyzom,hajatmosok (mert sztem a köv napokban egyszerűbb kihagyni a hajmosást) és szépen ha élsesdik a dolog elindulunk.Tudatosan szeretném húzni az időt:D Ameddig nem érzed "veszélyben " magatokat otthon próbálj pihenni. Én ezt az elsőnél kihagytam mert azt akartam hogy orvos legyen a közelemben. Szted volt? ugyan...rámcsukták az ajtót és közölték hogy csend és pihenjek. Na ezt otthon is megoldhattam volna a megszokott környezetemben. Listát nem írok,mert amiket leírtak a többiek azok tök jók:D Boldog babavárást és könnyű szülést:D
2009. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem javasolták még a szőlőcukrot... és ha nem vagytok házasok az apasági nyilatkozatot. Törölközőböl a sötét szinűt részesítem előnyben a tusoláshoz,és inkább használd a kórházi hálóinget,mert ha hazamentek ne egy nagymosással kelljen kezdened. Ami még fontos hogy a nem kicsi csomagod tetejére tedd azokat amikre a szülőszobán lesz szükséged,így könnyebben férsz hozzá a dolgaidhoz.
2009. ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az apukának is csomagoljatok nasit meg inni valót:D ha apás szülés lesz.
2009. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!