Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El lehet vetélni dohányzás miatt?

El lehet vetélni dohányzás miatt?

Figyelt kérdés
2008. márc. 9. 09:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem idegbeteg a kismama.Szerintem sem kell cigizni ha vki babát hord a szive alatt.
2008. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
30%
azert jo ez az oldal mert itt mindenki tudja osztani az észt!baromi okos kismamák vannak manapság
2008. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
Nekem egy baratnőm 8 hónaposan vetélt el!!!!!!!!!!!!!!!!!! Leszakadt egy darab a placentából és meghalt benne a babája, mert cigarettázott.
2008. márc. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

Azoknak a kismamáknak üzenem aki azokat a kismamákat szekálja akik azt mondják, hogy a dohányzás igen is a baba halálához vezethet.A szoli nem annyira káros mint a cig!!!! Fele annyira sem!!!A szolárium sugarai nem hatolnak olyan mélyre mint ahol a baba van. A nikotin meg a kátrány viszont igen. Ha valaki ezt máskápp gondolja az menjen el valahova tanulni mert még elég iskolázatlan. Bocsi a csúnya kifejezésért. De a dohányzás csak árthat. Akár aktiv akár passzív.Az én egyik ismerősőm 20 hetesen vetélt el, vagyis vették el a babáját mert nem fejlődött ki a baba agyacskája és leszakadta az egyik lába csontritkulás miatt. Az orvosok megmondták/ több orvos is/ , hogy csak a cigi okozhatta!!!Hozzátenném , hogy évekig dohányoztam , de letettem mikor elkezzdtünk próbálkozni.

Heti 3-4 alkalommal mentem szolizni de móta babás vagyok egyszer sem voltam. Én sem vagyok tökéletes de a gyerekemre vigyázok. Szerintem NE DOHÁNYOZ!!! De a te életeted és a te gyereked élete. Ugy kockáztataod az életét ahogy szeretnéd!

23.hetes kismami

2008. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
26%
Lassan úgy néz ki,hogy az lesz a sz.r anya aki nem dohányzik terhesen!Úr Isten kapjanak már észhez azok akik idegbetegnek és kiakasztónak titulálták a nemdohányzó kismamikat!Mit vártok???Tanácsolja mindenki azt,hogy "szívdd nyugodtan nem lesz semmi gáz???"Esküszöm Ti betegek vagytok!Én 6 évig dohányoztam és tudom milyen nehéz leszokni róla,de megtettem.Nem akarom bántani azt,akinek kevés az akaratereje,de nem is fogom megnyugtatni!Mindenkinek szive joga,hogy hogyan éli meg a terhességet,de a bio kajáktól,még nem születtek halott csecsemők,viszont az alkoholtól és a cigitől igen!És ezt nem azért irom,mert idegbeteg vagyok,hanem azért mert ezek tények!!!!!üdv:egy lány aki mindent megtenne azért,hogy kismami lehessen.
2008. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem azon múlik, hogy valaki sz.r anya, hogy dohányzik-e vagy sem.30-40 éve nem tudtak még a cigi káros hatásairól ( anyut, ha esetleg dohányzott nem tartjuk sz.r anyának - legalábbis gondolom?!),nem feltéteklezem, hogy Ő annak idején rosszat akart volna, s mikor megszülettünk nagyon szeretett minket és vigyázott ránk. A szoli károsító hatásairól sem tudunk mindent. Ez nem hiszem , hogy az iskolázatlanságunk miatt van, csak egyenlőre nem tudják bizonyítani, hogy milyen hatásai lehetnek a magzatra. Lehet , hogy 20 év múlva ugyanígy tiltott lesz a terhesség alatt szolizni, mint ahogy most dohányozni. Ahhoz , hogy valaki jó anya legyen csak annyi kell, hogy szeresse a babáját és vigyázzon rá amennyire csak tud.Van aki bárhogy vigyáz, a természet mégis közbeszól... sajnos. Talán inkább segíteni kellene egymásnak! De látom lassan ez az oldal egész más irányba megy el!
2008. márc. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
21%
Már ne is haragudj de az oldal potosan az olyanok miatt megy el rossz irányba aki olyat ír mint pl te , hogy az jó anya aki terhesség alatt dohányzik. Te azt tarod jó anyának aki a saját gyermekét akit a szíve alat hord 9 hónapig szó szerit mérgezi.Igaz a dohányosok nem biztos , hogy 9 hónapig mert lehet hogy hamarabb elvetélnek. 23.hetes kismami
2008. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van kettővel elöttem abban,hogy attól lesz jó anya valaki,ha szereti a babáját annyira amennyire csk tudja és megtesz érte minden tőle telhetőt!De szerinted ebbe a fogalomkörbe nem tartozik bele az az időszak mikor a pociban van???????????Akkor is meg kell tenni érte minden tőled telhetőt!És ha már bizonyítottan káros valami,akkor legalább próbálja mellőzni erre a kis időre!
2008. márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom mindenki maga dönti el mit tesz meg a babájáért...én is cigiztem mig meg nem tudtam hogy babás vagyok, akkor egyszerre abbahagytam,de már késő volt sajnos mert nemsoká elvetéltem, nem volt egyszerű feldolgozni főleg hogy tudtam én vagyok az oka.szóval ha valaki igazán babát akar nem csak a cigi lesz amiről le kell mondania érte, ez csak az első lépés....mérlegelni kell mi - mit ér meg valakinek azután dönteni.
2008. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt néhányan nem értelmeznek jól a leírtakból! Bármennyire is olvasom, senki nem írt olyat, hogy sz.r anya az aki nem dohányzik, vagy olyat, hogy az lenne a jó anya aki dohányzik. Mellesleg sem ilyen, sem olyan anyának nem "kívánnám"(írnám), hogy elvetéljen, bármilyen életmódot folytat. Erre még az sem érdemes aki ne adj isten bagózik, vagy szolizik, vagy bármi. Mellesleg az utóbbi jó pár válasz, nem a kérdezőnek szól, hanem ez már tipikus női hajbakapás.Igen el lehet vetélni dohányzás miatt, meg még egy csomó mindentől, amit talán még az orvosok sem tudnak. Aki babát akar, az valóban ne cigigizzen, ne igyon, ne drogozzon és ne idegeskedjen!!!
2008. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!