Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El lehet vetélni dohányzás miatt?

El lehet vetélni dohányzás miatt?

Figyelt kérdés
2008. márc. 9. 09:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen!A dohányzás az alkoholfogyasztás a stressz nagyon ártalmas a babának!
2008. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres dohányzás miatt igen. Mármint a sok cigitől. Aki alkalmanként dohányzik terhesen, az pedig annak a kockázatnak teszi ki a babát, hogy oxigénhiányos lesz, születése után betges, vérszegény lehet, gyakoribb a bölcsőhalál, később az asztma kialakulása. Szóval nagyon nem jó játék ez.
2008. márc. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Igen..a legkevesebb cigi okozta baj,hogy kis súllyal születik a baba.De amúgy cscsemőágyi haláltól kezdve egy csomó mindent okozhat.Az a nő,aki nem tudja letenni a cigit a babája miatt,az felelőtlen és még nem való anyának..akárhány éves is.

Én le tudtam tenni a kispocak miatt.

2008. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Terhesség korai szakaszában a dohányzás, alkohol, stb. nagyon nagyban megemelik a vetélés esélyét. De egész terhesség alatt is tilos dohényozni, hiszen a babának ártasz vele, az előttem irtaknak igazat adva. De lelked rajta, viszont ha beteg lesz a babád miután megszületik, vagy esetleg halva fog megszületni csak magadat (vagy aki terhesen dohányzott) okolhatod miatta.
2008. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen.
2008. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
szia ezt a kérdést már én is fel tettem korábban akkor sokkal durvább válaszok jöttek:nézd én 29hetes vagyok heti 3-4 szálat el szivok a dokim is tud rola.a barátnőmnek 20 honapos a kisfia ő napi 2 szivott semmi baja nem lett nem ajánlom de ha szivod is ne sokat
2008. márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha valakinek fontos a babája egészsége akkor igen is le tudja tenni.Én évekig cigiztem és tudatosan tettem le a teherbe esésem előtt évekkel,nem mondom,hogy könnyű volt de úgy voltam vele,hogy amire terhes leszek kitisztul a szervezetem.Az utolsó hozzászólónak nincs igaza,mert lehet,hogy a baba születése után úgy néz ki rendben van,de ne felejtsük el,hogy évekig fejlődik és mi van ha hónapokkal -ill.évekkel később lesz valami baja.Legjobb esetben is csak allergiás lesz.Megéri?Akkor fogod magadat bűntetni lelkileg,hogy mért kockáztattál.de még ha nem is lenne baja,tudod ,hogy rád nézve sem egészséges a cigi,nemhogy a babára nézve,mikor őt sokkal érzékenyebben érint minden.Remélem belátod a következmények lehetőségének esélyeit.
2008. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Még a végén igazuk lesz azoknak akik cigiznek terhesen??!!Na ne!Igenis felelőséggel vagyunk azért a pocaklakóért,ki ha nem az anyja??Én is dohányoztam,de le tudtam tenni,hülyeség h nem lehet.Mi van ha majd csak a évekkel később jönnek elő a bajok?Nem 20 hónaposan.Hogy tud az az anya elszámolni a lelkiismeretével?...
2008. márc. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
nem értem én ezt a sok tökéletes embert azaz kis mamát.és azok a modern anyukák a sok bio sza..al meg a szolival és a hajfestéssel????ezek nem ártanak mindig csak a cigi.....
2008. márc. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Az előző válaszolónak üzenném, hogy egyetértek. A szoli, a bio sza. kaják, meg a marha egészségesnek tartott életmód azért nem káros, mert azt Ők csinálják nagyon okosan és szakszerűen. Mindenki más rosszul teszi a dolgokat és szörnyű bűnt követ el a kisbabája ellen.A dohányzással nem értek én sem egyet, de az örökösen észt osztó, idegbeteg kisamákkal viszont már tele a puttonyom. Ha már egy itt feltett kérdéstől is kiakad, akkor mi lesz , ha majd ennél nagyobb problémái is lesznek?
2008. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!