Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes kismama vagyok. Szed...

30 hetes kismama vagyok. Szed ill. szedett-e vki Spiroprent tablettát terhessége alatt? Ha igen, mire, és volt-e vmilyen mellékhatása?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tüdö-hörgö gyulladásra kaptam és nem volt mellékhatása

2009. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ. tulajdonképpen nekem egyfajta izomlazító-görcsoldónak írták fel, ezért is kérdeztem, mert furcsállom, hogy az elsődleges célja más. amúgy mennyi ideig szedted, ill. mekkora dózist?
2009. ápr. 17. 15:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia. Én is szedtewm pár napig de verpamillal együtt az enyhíti a mellékhatásait. Engem sürgősen leállítottak róla mert kiderült az én szívbetegségem mellett ez nem szedhető. visszatartásra adták 27 hetesen majd helyette a diaphylint szedtem. Mellékhatásai: Szapora szívverés,remegő kéz,álmatlanság. Folyamatosan úgyéreztem mintha teleittam volna magam energia itallal...

Ha van panaszod szólj a dokidnak. Üdv.: 36 hetes pocis

2009. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia. Nekem is azt írt a nődokim,amikor nagyon húzódott a méhem. Én is meglepődtem amikor elolvastam a betegtájékoztatót, hogy mire is való. Azt mondta a doki, hogy a méhösszehúzódásokra jó, ill. tágító hatású. Nekem reggel és este kellett bevennem fél-fél tablettát, meg mellé magnéziumot. És 3-4 napig kellett szednem.
2009. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. az utolsó írótól kérdezném, hogy mit értesz azon, hogy tágító hatású? (a méhszájat tágítja???), mert én pont ez ellen is szedem, vagyis szednem kell még egy hónapig 3x felet.
2009. ápr. 17. 21:59
 6/7 anonim válasza:
Szia. Attól félt a dokim, hogy nehogy vetélés legyen, mert már szörnyen fájt, húzódott a méhem, alig bírtam lépni. Azt mondta azért van, mert méhösszehúzódásaim vannak (lehet, hogy ki akarja 'lökni' a picit, csak hát ez még túl korai lenne 23 hetesen....), és a méh is csupa izom, mint a hörgők, ezért annak a tágítására is szokták alkalmazni. A méhszájról nem mondott semmit, szerencsére az nálam zárt. Aztán mondta, hogy lehet a front miatt van, és igaza is lehet, mert tegnap óta megint érzem a húzódást, és vettem is be tablettát (sajna frontérzékeny vagyok, na de hogy még a méhem is....)
2009. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én dokim azt mondta hogy inkább "izomlazítóhoz"tudná hasonlítani. Azon izmokra is hat amelyeket te nem tudsz irányítani. Mint pl. a méh. Tehát az összehúzódások ellenvan. Nem fog tágítani hiszen pont a visszatartás a lényeg:D Azt viszont furcsállom hogy verpamil nélkül kapjátok,hiszen az enyhíti a mellékhatásokat:D Mindenkinek nagyon boldog babavárást és könnyű szülést,persze a megfelelő időben:D 36 hetes pocis
2009. ápr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!