Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lehet megúszni valahogyan...

Nem lehet megúszni valahogyan az EKG-t?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy annyira ver a szívem minden orvosi vizsgálat előtt, hogy majdnem rosszul vagyok. Egy éve csináltak egy EKG-t, de alig lett értékelhető, annyira beindult a pulzusom. Nem tehetek róla, már mindent megpróbáltam, de nem tudok nyugodt maradni orvosi vizsgálat előtt. Nem tudom miért. Mindenképpen muszáj EKG-t csináltatni a terhesség alatt?
2009. ápr. 16. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia szerintem nem nagyon lehet elene tenni én amikor voltam az enyém igen rossz lett de csak azért mert ideges voltam azt hittem mekd ki ugrik a helyéröl elküldtek kardiologiára és ott azt mondta a doki,hogy minden oké nem kell aggodnom ,mert ebbe most a baba is közre játszik hogy szaporább a sziverés ugyhogy ne aggodj maitta nincs mittöl féni.üdv 12 hetes kismama
2009. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Kell, sajna, és szerencsére. Beszélj a dokival, hogy kicsit macerásan működsz, és kiakad a műszer, annyira félsz, ha nem hiszi rá fog jönni, és megismétli a vizsgálatot, addigra hátha megnyugszol. Kitartást

2009. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél nagy levegőt párszor,gondolj valami jó dologra!Nekem mondta a doki és bevált!
2009. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö vok képzeld az ekg még semmi gondold el mikor megyek a nögyogyhoz és mondja vetközek le ülljek fel a székbe nekem ott a lábam kezd remegni nekem elégé ciki ugyhogy ténleg ne aggodj.12 hetes
2009. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell megcsináltatni, ha netán a szülés alatt kiderül, hogy császárra van szükség, akkor meglegyen előzőleg a vizsgálat, ne kelljen akkor még azzal is az időt húzni. Nekem elfelejtettek beutalót adni és csak mikor a 35. hét körül utoljára voltam tanácsadáson, akkor kérdeztem rá, hogy még most is kell-e (10 éve szültem előtte). A 38. héten mentem el megcsináltatni, másnap meg is szültem. Szerencsére nem volt szükség a leletre, de amikor bementem, kérte a szülésznő.
2009. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ugyanez a helyzet. Nem is lett jó az EKG-m. :)

De nem kell aggódni, elküldenek szívultrahangra, és gyorsan megnézik, hogy minden oké-e.

2009. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem sem lett jó az ekg-m, pedig megismételték 3x is. Szóltam előtte a doktornőnek, hogy fehérköpeny "allergiám" van, jó fej volt, mert még le is vette a köpenyét a második mérésnél, de nem lett jobb. :D 150 körüli pulzusértékek jöttek ki, így elküldtek szívultrahangra. Itt mindent rendben találtak a magas pulzusszámon kívül, így még gyógyszert sem kaptam. Mivel terhesség alatt egyébként is magasabb a pulzusszám, így a diagnózisom a következő lett: "sinus tachycardia, fehérköpeny-jelenség, teendőt nem igényel."

Úgyhogy nyugi, legfeljebb Neked is ezt írják rá a papírodra. :o)

31 heteske

2009. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem nem kellett mennem.

Ez hogy lehet?

Végül is már mind1 már megszületett a picim és minden ok volt, lehet h neked sem kell ha megbeszéled a dokiddal

2009. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
18:31-es válaszoló! A kiskönyvünkben van egy oldal, ahova az EKG eredményt írja be az orvos. Nem szóltak miatta, hogy nincs kitöltve? Mindenkinek köszi a biztatást, de eddig akárhányszor voltam dokinál, mindig halálra idegeskedtem magam. Pedig eddig még minden rendben volt.
2009. ápr. 16. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!