Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem lehet megúszni?

Tényleg nem lehet megúszni?

Figyelt kérdés
Hamarosan belevágunk a férjemmel a baba projektbe de amikor olvasom, hogy mennyibe kerül egy szülés elszörnyedem. Rendesen fizetik utánam a TB-t szóval semmiképp se megy ingyen, és nem is magánrendelőben gondolkodunk, hanem a mellettünk lévő kórházban, hisz oda tartozom, oda járok nőgyógyászhoz is. Tehát a kérdés az, hogy mindenképp kell az orvosnak majd fizetnem? Mert nem szeretnék, sose adtam hálapénzt orvosnak mert nem tartom etikusnak és pont, de mások tapasztalataiból látom, hogy egyszerűen nem lehet megúszni, és ez elkeserít. Valóban nincs mód arra, hogy ne kelljen százezreket a doki bácsi zsebébe tolni?
2011. ápr. 19. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fogadsz orvost, hanem annál szülsz aki éppen ügyeletben van, akkor természetesen egy fillért sem kell adnod az orvosnak, csak a munkáját végzi, amiért fizetést kap.
2011. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy muszáj! Én végig SZTK-ba jártam. A szülésért azért adtam csak pénzt, mert én választottam az orvost. De mondhatod azt, hogy majd annál szülsz, aki éppen akkor ügyeletes lesz. Senki sem kötelez arra, hogy saját dokid legyen, és nem is feltétlenül szükséges, hogy neked legyen. Bizonyos kórházakban annyi jó doki van, hogy bárkire én magam is szívesen rábíznám magam.
2011. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A hálapénz, az tulajdonképpen "borravaló", amit az ember azért ad, mert kapott valami pluszt. Evidens, hogy magánrendelésre jár az ember, azért fizet. Ha egy bizonyos orvoshoz jár a kismama X hónapig és azt szeretné, hogy az a bizonyos orvos mindenképpen mellette legyen a szülésnél, azért illendő fizetni. Hiszen gondoljunk csak bele: nem sok esély van rá, hogy az a baba épp a választott orvos munkaidejében induljon útnak. Én jártam magánrendelésre és megkértem az orvost, hogy legyen jelen a szülésnél. Bármikor felhívhattam a legnagyobb marhasággal, mindig nyugodt, türelemes és barátságos volt velem. A szülés napján is mindenről felvilágosított, valóban plusz "szolgáltatást" nyújtott a jelenlétével. Én így éreztem magam és a gyerekemet biztonságban. Fizettem neki, mert megérdemelte én meg megtehettem. Egyik ismerősöm szintén nála szült, ügyeletben, nem járt magánrendelésre senkihez - pont ugyanolyan figyelmes volt vele is, mint velem.
2011. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 19. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Már hogy nem lehetne megúszni?

Aki szegény, hátrányos helyzetű stb., az is szül. S mivel nincs is rá anyagi keretük, azért bennük fel sem merül, hogy fizetnének. De a baba így is úgy is megszületik.


Ha jó az sztk-s ellátás, és nem ragaszkodsz dokihoz, akkor nem kell kötelezően fizetni senkinek. Az ügyeletes dokiknál meg szülhetsz anélkül is, hogy fizetnél.


Szülés kapcsán egy kismamával sem találkoztam, akinél gáz lett volna hogy nincs fogadott doki. Max. annyi volt a baj, ha az sztk-s ellátás nem volt túl jó. De ha te elégett vagy, akkor nincs min gondolkoznod.

2011. ápr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10 éve én is ügyeletes dokinál szültem, most is ügyeletesnél fogok, pénzt nem adok neki, inkább a gyerekeinkre költöm azt a pénzt. Igaz sokan elszörnyülködnek rajta, (még az anyósom is), de én nem tartom elfogadhatónak a hálapénzt, hiszen igy is úgy is el kell látnia.
2011. ápr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nálunk mindegyik orvosról csak jót hallottam tehát attól nem tartok, hogy jaj nehogy ehhez vagy ahhoz kerüljek, csak számomra is elfogadhatatlan hogy elvárják, hogy adjak a zsebükbe, én is inkább a leendő gyerekemre költeném.

Még egyszer köszönöm a válaszokat :)

Tehát ha a 9 hónap alatt ugyanahhoz a nőgyógyászhoz járok az még nem jelenti, hogy őt választottam, csak hozzá járok mint eddig.

2011. ápr. 20. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!