Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan babona, hogy amíg...

Van olyan babona, hogy amíg nem születik meg a babó, addig nem szabad összerakni a kiságyat?

Figyelt kérdés
2008. márc. 6. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
igen, vannak ilyen babonák, hogy a 8.hónapig nem szabad venni semmit.én be is tartom, de nem a babona miatt, csak minek halmozzam a dolgogat hónapokon keresztül?én úgy gondoltam a 7hónap után kezdünk majd el vásárólgatni, és addig is megmutatoma a párpmnak, hogy mik tetszenek/ kiságy, babakocsi ...stb.../, mert ugye sose lehet tudni, ha előbb jönne a baba legyen felkészülve miket kell beszerezni.
2008. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hallottam, de én nem adok az ilyenekre. Semmire. Én alig vártam, hogy elmondhassam mindenkinek, hogy babás vagyok, és venni is vettem volna már dolgokat, ha nem költöztünk volna, csak nem akaratm átcipelni az országon. Majd most kezdem el az apróságokat, a nagyobb dolgokat meg anyagi okokból csak az utolsó hónapban. De én összerakom az ágyat, inkább annaka híve vagyok, hogy időben minden legyen a helyén.

26 hetes kismama

2008. márc. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nagy baromságok.Én a 33.hétbe vagyok, és meghülyülnék ha most kéne mindent megvennem. Annyira nyomja a babó a hólyagom állás közbe hogy 1-2 óra vásárlás bőven elég.Nem beszélve arról hogy már a közérzeted se az igazi. Fáradékonyabb vagy.Sokat pisilsz. Én múltkor egy boltba be kéredszkedtem mert majdnem össze pisiltem magam. É s nem nézték jól a dolgot.Különben a világ legnagyobb üzlete ez, ugyanis mikor már nagy hasal mész vásárolni, el fáradsz, az eladó meg minden hülységet jó drágán rád tukmál, te meg úgy vagy vele hogy nem bánod ez is kell az is kell csak menjünk már haza.Én mindent apránként jól átgondolva megvettem. Még vannak apróságok pl:textil pelus, pelenkázóra matrac, babónak a pipere dolgai csak is patikai,rendes pelus, és nekem a korházba való cuccok. És nyugodtan alszom és napi 1 órát még én is kibírok ha veszünk valamit még.33 hetes kimami
2008. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak a 17. hétben vagyok, de a kollegáim megleptek egy kisággyal, amit azóta már nagy lelkesen össze is szereltek.. Jó érzés látni a pici ágyát, s nekem sok erőt is ad! :-) Amúgy sem voltam sosem babonás.
2008. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok babonás.

Az én babám egészségesen fog születni és pont.

Kisággyal vagy anélkül.

24 hetes kismami

2008. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én 28 hetes leszek vasárnap, de már MINDEN megvan a kicsinek, kivéve a gyógyszertárból beszerzendő dolgokat. Szerintem ennek a babonának semmi alapja. Ha az a gyerek életképes, akkor élve is fog maradni ággyal vagy anélkül.szerintem. Nekünk 3 hete készen van a kiságy, berendezve és bent a mi szobánkban. Nem is bírtam volna ki, ha nem rakjuk még aznap össze. A dolgokat majd előtte kimosom belőle, mert ugye addig még porosodik.
2008. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát szar annak aki babonás...
2008. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi 33. hetre mindent megvettunk(hala Istennek). Most 35 hetes multam es 100% hogy nem birnam mar azt amit vegigcsinaltam. Nem talalsz meg mindent egy uzletben, mindig elfelejtesz meg valamit. Most mar mindennap egyre nehezebb, ha sokat allok, este kemenyedik a hasam es alig tudok utana aludni, aztan a labaim is bedagadnak. Szerintem addig vasaroljatok ameddig kisseb a poci(tapasztalatbol beszelek), a vegere tenyleg csak 1-2 aprosagot hagyjatok. A babona meg nagy hulyeseg!
2008. márc. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak kiváncsiságból kérdeztem, egy kolléganőm mondta. Mondjunk már nekünk is szinte minden megvan. Most szereljük a szekrényt... :-))

33 hetes kismama

2008. márc. 8. 08:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!