Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiborultam és eléggé rettegek....

Kiborultam és eléggé rettegek. Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés
35 hetes kismama vagyok, és jelenleg albérletben lakunk, de belevágtunk egy lakásvásárlásba... Holnap kellene menni aláírni a papírokat, hogy megkaptuk a pénzt, de teljesen kivagyok, mert bekell fizetni a díjjakat, és ha mindent befizetek még kenyérre sem marad pénzünk... Az adóbevallásomból egy csomó pénz járna vissza, de febr. 16-óta még nem küldte az apeh, pedig azt már megtudtam hogy nem volt hiba benne, egyszerűen még nem utaltak... azt sem tudom hogy mit tehetnék, hol lehet ez ügyben reklamálni... a munkahelyemen a főkönyvelőnk már lassan másfél hónapja ül a táppénzes papíromat, és mikor rákérdeztem hgoy mi van vele, azt mondta, hogy türelem, sé hogy sok a dolga... :( kb. 3-4 hét lenne mire tudnánk költözni, de pont addigra vagyok kiírva szülni, plusz még a főbérlönknek is ki kell ezt az időt fizetni, amíg ott vagyunk... ráadásul mivel soha nem laktam még albérletben, félek hogy a tulaj nem akarja majd vissza adni a kaukciót, amit befizettünk... Ja és persze van egy 6 éves lányom aki előtt még tartanom is kell magam, hogy minden rendben van... Sokszor nagyon elvagyok keseredve, butaság, de néha még az élettől is elmegy a kedvem...:(:(
2009. ápr. 15. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Huhhh... te szegény... Párod vállán nem tudod kisírni magad? Az is kicsit segít? Vagy anyukádnak. Nem költözhettek mégis előbb?

Próbáltad felhívni az Apeh-et, hogy miért nem jött még a visszaigényléses pénz?

2009. ápr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Te szegény, nagyon sajnállak! Ami a legfontosabb, olyan eszedbe se jusson, hogy az élettől is elmegy a kedved! Mindjárt itt a második gyönyörű gyermeked, és végre lesz saját lakásotok! (Én is nagyon szeretném már!) Elhiszem, hogy borzasztó nehéz lesz, de úgy dondolom megéri. A párodról nem teszel említést, ő nem keres? Esetleg a családod átmenetileg nem tudna kisegíteni benneteket?

És hidd el, bármilyen kilátástalannak is tűnik egy helyzet, valahogy mindig minden megoldódik! Próbálj meg ebben hinni, a gyermekeidért is!

2009. ápr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Hát valójában össze jöttek a dolgaitok.Az Apeh-nél tudsz reklamálni telefonon és személyesen is mert kötelesek 60 napon belül kiutalni a pénzt ha nem teszik meg kamatot kell hogy kapj rá ezt azért tudom mert egy pár éve volt ilyenhez szerencsénk.A táppénzes papírt is köteles tovább küldeni a munkáltató mert a munkaügyi szerveknél bejelentheted mert ezzel téged megkárositanak.Állj a sarkadra és mond meg hogy ha nem intézkednek tovább lépsz mert ezt nem teheti meg.Komolyan megbüntethetik érte mert a táppénzes papíron rajta van a dátum mikor készült.A lakással kapcsolatban nem tudok tanácsot adni csak annyit ne idegeskedj mert nehogy baja legyen mindkettőtőknek.A többit is csak azért mertem mert van könyvelő, és egyéb hasonló végzetségű a családban.Vígyázz magatokra semmi nem ér annyit mint a babád!23
2009. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Hasonló a helyzetünk, mi is albérlet mellette építkezünk..

A főbérlővel gondolom van szerződésetek, mégha nem is teljesen szabályos az albérlet (nem adózik utánatok) abba benne kell hogy legyen, hogy vissza kell fizesse a kaukciót! Ha megpróbálná nem visszafizetni, én olyan kárt csinálnék a lakásban, több lenne mint 50.000 (nekünk annyi a kaukció) szóval ezen ne izgulj! Jönni fog a pénz, aztán minden megoldódik nyugi!! Ne idegeskedj, mert azzal csak ártassz magatoknak, biztos lesz valahogy. Anyukádék, anyósodék nem tudnak kicsit segíteni?

33 kismama

2009. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Szia!Tudom,nem vigasztal,de Apehnek 30 napon belül utalni kellene a pénzt,tehát kamatot kell kapnod!Szerintem hívd fel őket!
2009. ápr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Hiába hívja fel az APEH-ot,rendszerhibára hivatkozva nem utalnak!Érdekes,hogy aki postán igényelte vissza,azok már rég el is költötték.Mi febr.20-án adtuk be és még nem kaptunk semmit.De lehet,hogy a miniszterelnök váltás miatt már nem is kapjuk vissza???Én már eere tudok gondolni.Megszorítás!
2009. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A kaucióról meg annyit, hogy ne fizessétek ki az utolsó havi albérletet, mondjátok meg neki, hogy vonja le a kaucióból. Mi is költözünk pár hónapon belül, én tuti így fogom csinálni. Kitartás!
2009. ápr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kauciot nem is fogja visszaadni,legalábbis nem az egészet,mivel abból fizeted ki a fennmaradó számlákat,de ha nagyon lelaktátok a lakást,abból festi ki v. tapétázza a tulaj.Készülj fel erre a lehetőségre is.
2009. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!