Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 hetes terhes voltam, de...

Bea 87 kérdése:

2 hetes terhes voltam, de nemtudtam rola, a labamat nagyon megutottem es a doki rtg-re kuldott (talpam rongeneztek). par napra ra megtudtam hogy terhes vagyok, es most nagyon aggaszt az rtg. Szerintetek lessz valami baja a babanak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
a talpadat röntgenezték, hogy lenne már baja a babának?
2011. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha orvosi értelembenvoltál 2 hetes, az kb. pont a fogantatás időpontja. Ez nagyon korai, szerintem nem lehet baj, de kérdezz rá a dokitól azért.
2011. aug. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:58


Röntgen esetében mindegy, hogy az anyuka a várandóság melyik szakaszában van, ugyanolyan hatással van a fejlődő magzatra a rtg sugár. Nem véletlenül kell az ivarszerveket életkortól és eü állapottól függetlenül mindig letakarni hiszen még a petefészekben várakozó petesejtekre is kihat.


Kérdező: Ha kaptál a hasadra ólom lapocskát, akkor semmi baj nem lehet.

2011. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A RTG sugárzás "mindent vagy semmi" alapon működik. Ez azt jelenti, hogy vagy vetélést okoz vagy nem lesz baj. Az ilyen típusú sugárzás csak az első 12 hétben veszélyes. Utána már nem ártalmas (ami azért nem azt jelenti, hogy álljunk a RTG gép előtt...tehát semmiképpen nem azt jelenti, hogy hasznos). A nemi szervekhez és a pajzsmirigyhez azért tesznek ólomkötényt mert ezek a szervek a legérzékenyebbek a sugárzásra (tehát nem a spermium és a petesejt hanem maga a szerv).

Egy RTG orvos.

2011. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fogam röntgenezték, és kaptam ólom köpenyt. 4 hetes terhes voltam, és most van egy egészséges 5 hónaposom. :) Kaptál kötényt?
2011. aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat. nem kaptam kotenyt , hiszen akkor meg nem tudtam hogy terhes vagyok. 5 hetes vagyok most, a doki szerint most meg minden rendben van ... de az rtg nem hagy nyugodni...
2011. aug. 17. 16:44
 7/7 anonim ***** válasza:
A kötényt nem csak terhesek kapják, én sem tudtam, hogy az vagyok. Az ivarszerveket általában védik a sugárzástól, azért adnak kötényt.
2011. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!