Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van házicicám, soha nem...

Van házicicám, soha nem vittem utcára, kaphatok el tőle valamit? Meddig tartahatom még magam mellett? 5 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindig magad mellett tarthatod.


Ha már régóta veled van, valószínűleg rég átestél a toxoplazmózison (remélem helyesen írtam), sokszor teljesen tünetmentes a fertőzés, utána már nincs baj.


Persze jobb vigyázni, moss kezet, ha a macskavécét takarítottad.

2011. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a bíztató a választ.minden oltás be van neki adva,1 éve van velem,folyamatosan 3 havonta adom neki a féreghajtót.
2011. aug. 16. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor babát vártam és a macsekunkat elvittük állatorvoshoz oltatni... stb.,a párom rákérdezett a veszélyekre felém,mikre figyeljünk és ugyanazokat mondta el mint az első válaszoló!
2011. aug. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
estleg annyit még fontos megtenned, hogy szólj a nődokinak, hogy a vérvételen vizsgálják meg a toxoplazma vizsgálatot is, mert ha pozitív, akkor nincs semmi baj, azt jelenti már megkaptad, és elvileg védett vagy, viszont ha negatív, akkor nagyon kell vigyázni. De a doki mindent elmond.
2011. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Világéletemben volt macskám, de a vérvételnél kiderült hogy mégsem estem át a fertőzésen. Akkor elvittük a macskát állatorvoshoz. Ő azt mondta hiába lakik a 3. emeleten, akkor is elkaphatja, mert akár a cipőnk talpán is bevihetjük a fertőzést. Ekkor megkérdeztem a nődokimat, és azt mondta hogy ne én cseréljem az almot, és lehetőleg ne puszilgassam a macskát:)

Nem volt semmi probléma, sőtt a cica rendszeresen bebújt a kiságy alá mikor pici volt a kislányom, és vigyázott rá. Ha sírni kezdett a baba, megkeresett, és "szólt".

2011. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!