Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jártatok/jártok szülés-felkész...

Jártatok/jártok szülés-felkészítő tanfolyamra és terhes-tornára?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?Érdemes elmenni?Mikről van szó?Hány alkalom?Meddig kell jelentkezni?Igazából úgy érzem, itthon is utána tudok olvasni dolgoknak.Elég messze van tőlünk, ahol ezt tartják és nem vagyok benne biztos,hogy megéri még a buszjegyre is költenem.Pozitív és negatív vélemény is érdekelne.Egyébként egészségügyet végeztem,nagy vonalakba van fogalmam a dolgokról.Viszont az első babámat várom.Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 13. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szent Imrében szültem, nem tudom, pontosan hány alkalmas a felkészítés, de minden előadásnak előre megvolt hirdetve a témája, és csak arra az 1-2-re mentem, ami érdekelt.

Tornára nem jártam. (Ha lesz fogadott szülésznőd, akkor vele előtte úgyis találkozol, és megkérdezed a helyi "szokásokról".

2012. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egyikre sem jártam, egyszer sem. Nem is hiányoltam.
2012. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én jártam, mert jó programnak tűnt. Barátnőmet kísértem - szülésznő vagyok, így engem annyira nem kötött le - de ennek ellenére jól éreztem magam ott és szerintem egy kezdő anyukának mindenképp jó ötlet elmenni. Meg nem is kell minden programra elmenni, csak ami érdekel.

Én ide jártam: [link]

Előtte volt a terhestorna szintén a Klinikán és ingyen.

2012. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanarra járok, amire az előző írta.

Tudtam meg új dolgokat, a torna meg kifejezetten jó, mert itthon nincs kedvem neki állni egyedül, ott pedig nézik, hogy jól csinálod-e. Pedig tőlem is 1 óra utazás a Klinika... de heti 1x azért jó kimozdulni és más kismamákkal beszélgetni.

2012. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ölni tudnék, hogy elmehessek kismama tornára, mert egy keleti országban élek és itt semmilyen kultúrája nincs ennek (kb egész nap itthon kéne fetrengenem és hülyére zabálnom magam szerintük, még jó, hogy nem hallgatok rájuk). Augusztus végén megyünk Mo-ra, akkor tuti elmegyek valamilyen szülés felkészítő tanfolyamra, egyrészt azért, hogy választ kapjak a kérdéseimre, másrészt, hogy "sorstársakkal", tabuk nélkül tudjak beszélgetni a várandosságról és apró-cseprő kellemetlenségeiről.

Szóval a helyedben szánnék arra a buszjegyre, csak hogy ne legyek teljesen kiszolgáltatva a szülőszobán, hanem azért tudjam, hogy mikor mi következik, hogyan segíthetem a babám születését, mikor hogyan kell levegőt venni, stb.

Boldog babavárást!

13 h km

2012. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!