Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmenjek-e rákszürésre ha 4...

Elmenjek-e rákszürésre ha 4 hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés
A negyedik hétben lehetek, a teszt pozitiv, viszont mára van időpontom a dokimhoz. Igy is meg lehet csinálni a rákszürést? VAgy kérjek egy másik időpontot? Érezheti vizsgálat során az orvos a terhességet ? Gondolom u.h.-on még nem látszik semmi. Előre is köszönöm a válaszokat!
2008. márc. 5. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Érezheti, de sztem szólj, mert terhesség során amúgy is van rákszűrés, de fontos mikor, ha nincs semmi bajod, lehet megcsinálja most, nekem mivel vérezgettem csak a 12. hét után csinálta.Sztem beszéld meg vele mi legyen , mond el hogy terhes vagy, de még korai.és majd eldönti.Sok sikert!
2008. márc. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Várj még legalább egy hetet,addig nem fog sokat látni a nődoki sem.Amikor elmész hozzá,mondd el neki,hogy a teszted pozitív volt valószínű,hogy terhes vagy.Akkor megvizsgál,kézzel a hüvelyi vizsgálat megtapizza a hasid a méhed nagysága miatt cickó fogdosás, a hüvelyi vizsgálatkor egyúttal kenetet is vesz ez a rákszűrés miatt,vagyis nem kell külön kérni neki ezt meg kell csinálnia.UH vizsgálat és kész is vagy.Ja és persze perkálhatsz,ha magánrendelésre mész.

Gratula a babához!

2008. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
ha a teszted pzitív, akkor több mint 4 hetes terhes vagy! És a dokinak mutasd meg magad nyugodtan, szólj neki erről :)
2008. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha terhes vagy,akkor is vesznek kenetet rákszűrés céljából!Nem értem,hogy mi a probléma?
2008. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha babát vársz kötelező a rákszűrés. De az mindegy, mikor mész el, így semmi jelntősége hogy most vagy késöbb. Ha már van időpontod, örülj neki, és legyél túl rajta. Legalább 1 vizsgálatot az 1000ből már kilőttél :)


37.kismama

2008. márc. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Az első vizsgálatnál amikor a terhességet megállapítják, általában a kenetet is leveszik. De ha négy hetes vagy, javaslom várj még 1-2 hetet, mert valószínű ilyen kicsin a doki még nem lát sok mindent a terhességből. Amíg nincs szívhang, addig csak izgulnál, mint sokan. Kb. 7. héten már jó esély van rá.
2008. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj, persze!! Leveszi a kenetet, első terhességi vizsgálatkor leveszik. Szólhj, hogy + a tesztet, megvizsgál, tapintással valószínűsítheti a terhességet,(ilyenkor már bekeményedik a méh) de uhra lehet csak később küld el. Én 5 hetesen voltam, 2 mm volt:-) Menj!! :-)
2008. márc. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, a rákszürés megvolt, semmi probláma, és az uh-on 2mm-es pzsák látszik, úgyhogy valamivel több mint 4 hetes. Egyébként második baba, csak az elsőnél a rákszürés után estem teherbe, igy már túl voltam rajta, ezért a félelem, meg a sok "váróteremben hallott rémmesék" miatt.

Mégegyszer köszönöm!

2008. márc. 6. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!