Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha még nem estem át a toxoplas...

Ha még nem estem át a toxoplasmán, mire figyeljek nagyon?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, nagyon szeretem. Távol kell tartani magam tőle? Állatorvos meg tudná nézni, hogy ő hordozza-e a toxoplasmát? Ha nem hordozza nem kell tőle félnem?
2008. márc. 5. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy inkább a cicák hordozzák a toxoplazmát, de szerintem azért jobb, ha nem vagy túl sokat együtt a kutyával (mondjuk ne aludj vele, moss kezet, ha szeretgetted).

Egyébként a zöldséget-gyümölcsöt kell nagyon megmosni, és lehetőség szerint nem szabad nyers húst sem fogdosni.

Én sem estem át még a fertőzésen, pedig a mamámnak száz macskája volt, nekem is volt szobacicám, kutyám. De valahogy elkerült. Most nincsenek állatok a közelemben, de a főzést nem tudom kikerülni. Így állandóan mosom a kezem, ha hússal bánok.

24 hetes kismama

2008. márc. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Egy kicsit megnyugodtam.
2008. márc. 5. 11:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyetértek az előttem válaszolóval,illetve még azt mondanám,hogy nyers húsfélét gumikesztyűben vágjál.

Nem lehet sosem tudni,nincs e olyan kis sérülés a kezeden,hogy a véráramba kerülhetnek a bacik.

Ne fogyassz nyers,vagy félig átsült húsokat,(pl:tatár bifsztek,pástétomok,stb...)

Ja,és bármilyen állat hordozhatja,nem csak macsaka.

Próbáld elkerülni őket,míg terhes vagy.

Nem kell hozzá megfogni,hogy elkapd.

Az első időben a legveszélyesebb,és általában semmilyen tünete nincs,vagy csak gyenge influenzaszerű.

Többször ellenőriztesd a terhességed folyamán.

Nem akarlak megijeszteni,de én fogyatékosok közt dolgozok,és nagyon csúnya károkat tehet a babában.

Ha mégis elkapnád,van rá antibiotikum,csak ezért fontos a rendszeres ellenőrzés.


Boldog babavárást,jó egészséget.

2008. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A toxot macska terjeszti.

Az állatorvos le tudja szűrni jó pénzért, de ha a kutyád kimegy, márpedig gondolom nem a szobában végzi a dolgát, semmi jelentősége, mert bármikor elkaphatja.

Állatdokim azt mondta, rengeteg állatot tesztelt, mind negatív lett, és kicsit túl van lihegve ez a toxo ügy...

Kutyázhatsz, csak mindig moss jól kezet utána, és kerüld a székeltével való érintkezést-amit gondolom úgyis megteszel.

A fontos, hogy jól moss kezet utána, és a szőrt próbáld meg kerülni, ne kerüljön a ruhádra (legyen egy kutyás ruhád) , a kanapéra, ágyra...

Nem lesz baj, én is cicáztam, kutyáztam, tengerimalacoztam:-)

2008. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Unom a sok tudatlan válaszadót.
2015. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Utolsó vagyok. Mellesleg terhes. És én sem estem át... Van macskám, de nem őt tartom ez első forrásnak...

Ez nagyon hasznos:

[link]

2015. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!