Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes a babára ha fel...

Veszélyes a babára ha fel vagyok fázva?

Figyelt kérdés
Csíp a vizeletem, mit tehetnék?16+2 hetes khm
2011. júl. 22. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvos???
2011. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
engem a gyogyszertàrbol rögtön dokihoz küldtek
2011. júl. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még ma irány a doki!!!!!!!!!!!!!!
2011. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom h orvoshoz kell menjek, de csak később tudok menni...az érdekelne hogy veszélyes-e a babára?
2011. júl. 22. 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, az!
2011. júl. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, a feleszállő fertőzés koraszüléshez is vezethet.
2011. júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Később menni nem jó dolog hólyaghuruttal babától függetlenül sem. Ez ugyanis nem "felfázás", hanem bakteriális gyulladás. A vizelet és a hólyag hemzseg a baciktól. A terhesség pedig hajlamosít a felszálló fertőzésre, ezért sokkal könnyebben lehet vesemedencegyulladást kapni, ami elég súlyos dolog, olykor csak hegesedéssel gyógyul, károsítja a vese szövetét. Ezen kívül magas lázzal jár, ami terhesen szintén nem kívánatos. A húgycsőben lévő bacik, pedig felszállhatnak a hüvelyen keresztül a magzatburokra is, ha éppen nincsen szerencséd.

Ami a jó hír, hogy egy ilyen banális hólyaghurutot kikezel a házidoki is, de még az ügyeletes is fel tud rá írni antibiotikumot. (pl augmentin terhesen lehet szedni nyugodtan)Tehát most van reggel, még a mai nap kérlek fáradj el valamelyik orvoshoz, legvégső esetben este az ügyeletre. Addig pedig igyál rengeteg folyadékot.

A gyógyszertől nagyon gyorsan jobban leszel, de végig kell ennek ellenére szedni. Jobbulást kívánok!

2011. júl. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Felfázás és terhesség


A kismamákat gyakran riogatják azzal, hogy a felfázás vetélést okozhat, de ennyire azért nem súlyos a helyzet. A terhesség alatt hajlamosabbak a nők a felfázásra, de az ellenkezője is előfordulhat: ha valaki korábban gyakran felfázott, elképzelhető, hogy a terhesség alatt nem fog felfázni.


De mi is az a felfázás?

A felfázás fő tünete, a gyakori vizelési inger, a folyás, melynek szaga is van, csípő, viszkető érzés és az alhasi fájdalom. Ilyenkor nemcsak a tünetek enyhítése a feladat, hanem a húgyúti fertőzést okozó baktériumok leküzdése is.


Megelőzés

Nem véletlenül mondják a nagymamák, hogy “öltözzél fel rendesen lyányom”: a felfázás valóban a lenge öltözet miatt jön létre. Hidegben a keringés lelassul, az immunrendszer kevésbé tudja kivédeni a baktériumtámadást, így kialakul a hólyaggyulladás. Öltözzünk mindig rétegesen, októbertől áprilisig ne üljünk le szabadtéren.


Terhesség alatt könnyebb felfázni

A nők könnyebben fáznak fel, mert a húgycső náluk rövidebb, mint a férfiaknál, így a baktériumok könnyebben jutnak célba. Emellett a terhesség alatt a magzat növekvő méretei és a hormonok miatt a húgyvezetékek kitágulnak, ezért a kórokozók könnyebben eljutnak a húgyhólyaghoz, a hólyag a várandósság során egyre nő, valamint egyre feljebb és előrébb helyeződik, és egyre kevésbé tud teljesen kiürülni, és a vizelet összetétele is megváltozik. Ennek ellenére korántsem olyan gyakori a húgyuti fertőzés, az összes terhességnek csak mintegy 2 százaléka, azaz 100-ból két kismama kapja el.


Kockázatok

Vizsgálatok azt mutatják, hogy a kezeletlen húgyuti fertőzés vetélést, koraszülést, illetve kis súlyú újszülöttet eredményezhet, ezért fontos, hogy a tünetek megjelenésekor, ne házi praktikákkal kezeljük magunkat, hanem azonnal menjünk el orvoshoz!


Mit tegyünk, ha gyanús, hogy felfázhattunk?

Ha még nincsenek tünetek, de a hidegben mászkáltunk, fázott a lábunk, vagy alaposan eláztunk átázott a ruhánk, a cipőnk, érdemes elébe menni a bajnak!


A vizes ruhákat vegyük le és öltözzünk meleg ruhába!

Semmiképpen ne vegyünk meleg fürdőt, ez terhesen tilos, helyette meleg vízbe áztathatjuk a lábunkat. A meleg lábfürdőt cickafarkkal és zsúrlófűvel tehetjük még hatékonyabbá

Igyunk sokat! Napi 2 liter víz fogyasztása alapból is javasolt, de felfázáskor ezt kiegészíthetjük további fél liter folyadékkal, ami lehet kellemesen meleg gyümölcstea vagy víz.

Visszatérő fertőzés esetén érdemes homeopátiás orvost felkeresni, aki különféle kezelési módokat javasolhat.

A homeopátiás szerek közül az alábbiak alkalmasak felfázás kezelésére:

CANTHARIS 9 CH

napi 3×5 golyó Csípő vizeletürítés, gyakori vizelési inger. A csípő érzés a vizelés után is megmarad. A gyakori inger miatt a vizelet mennyisége ürítéskor kevés.


MERCURIUS CORROSIVUS 15 CH

napi 2-3×5 golyó Csípő, esetleg véres vizelet, gyakori vizelési ingerrel. Éjjel romlik az állapot, az inger sűrűn felébreszti a beteget.

2011. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!