Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor pecsétel a kis könyvbe...

Mikor pecsétel a kis könyvbe a nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Úgy tudom,hogy 10 védőnői és 5 nőgyógyászi pecsét kell az egyszeri anyaságihoz.

Most 23 hetes vagyok,eddig egyszer vizsgált meg az orvos mióta van kis könyvem és 2-szer voltam ultrahangon,de egyszer sem pecsételt még.Mikor fog,ha még vizsgálatra sem hív vissza?Nem értem ez hogyan működik.


2011. júl. 13. 22:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
az igazolást nem előre hanem utolag adják amikor meg kapod a zárót a korházban.nekem sincs a dokitol pecsétem csak a védőnőtől.a rendszerben benne van hogy járok dokihoz
2011. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
csak a 4pecsét kell a dokidtól,de ha koraszülött lenne a baba,akkor 1 is elég.Nekem a dokim akkor pecsételt,amikor kézzel is vizsgált pl.:méhszáj vizsg.Amúgy,ha végig kihúzod,akkor minden NST vizsgálat után pecsétel a doki,mert ezzel igazolja,hogy látta az NST eredményt:nálunk már 35 hetes kortól hetente kell Nst,tehát bőven meg van a 4 pecsét,a védőnőm pedig minden alkalommal pecsételt,de ez nem számít bele az anyaságiba.Az igazolást pedig a kórházi záróval adják,legalábbis nálunk.
2011. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én 36+6 ra szültem és a varratszedéskor kaptam meg az igazolást amit az orvos adott ki.Nem feltétlen muszáj a záróval mert csak másnap mentünk volna haza de a baba beteg lett így még 1 nap híján 1 hetet ráhúztunk bent a kórházban.Nekem csak a védőnőtől volt pecsétem és még igaz nem jött vissza semmien papír,hogy elfogadták e vagy sem az igénylést az anyaságihoz.Tényleg milyen furcsa,hogy mindenhol másképp megy minden!

Boldog babavárást mindenkinek!

3 hetes kislány anyukája

2011. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt gondolná az ember,hogy a szabály mindenhol ugyanaz,ha egyszer feketén-fehéren le van írva.Bár azt olvastam, hogy 4 alkalommal kell terhesgondozáson részt venni,de arról nincs szó,hogy kitől hány pecsét kell.Viszont az meg van a kórház számítógépes rendszerébe,hogy ki hányszor volt,majd biztos az alapján kapok igazolást.
2011. júl. 15. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!