Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor pecsétel a kis könyvbe...

Mikor pecsétel a kis könyvbe a nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Úgy tudom,hogy 10 védőnői és 5 nőgyógyászi pecsét kell az egyszeri anyaságihoz.

Most 23 hetes vagyok,eddig egyszer vizsgált meg az orvos mióta van kis könyvem és 2-szer voltam ultrahangon,de egyszer sem pecsételt még.Mikor fog,ha még vizsgálatra sem hív vissza?Nem értem ez hogyan működik.


2011. júl. 13. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát, kicsit félretájékoztattak :)

Védőnőtől nem s kell, a doki pedig általában (ha fogadott orvos), majd a szülés után fog kiállítani egy igazolást, amin szerepel, hogy x alkalommal megjelentél terhesgondozáson. Ezt akkor kapod meg, mikor jöttök majd haza.

Magához az egyszeri anyaságihoz eleve csak ezt az igazolást fogják kérni, a kiskönyvet nem.. De itt pontosan le is írják: [link]

Boldog babavárást!

2011. júl. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én már 2is kaptam a védőnőtől és még csak 13 hetes vagyok.
2011. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A védőnőm jó nagy hülyeséget mondott akkor.Mondjuk fiatalka,kezdő,lehet ezért.Akkor elég 4.Csak az a bajom,hogy mivel nincs külön fogadott orvos,így nem egyhez járok vissza.Azt mondta a védőnőm,hogy akkor kaphatok majd pecsétet,ha kihúzom a 40. hétig,mert az utolsó 4 hétben járni kell NST-re és ott pecsételnek.
2011. júl. 13. 23:24
 4/14 A kérdező kommentje:
Védőnői pecsétem van már 4,de azt mondta hogy kell a nőgyógyásztól is,ezért vagyok most összezavarodva.
2011. júl. 13. 23:26
 5/14 anonim ***** válasza:

Na, ez h.lyeség! Még ha fiatal és kezdő, akkor is tisztában kellene lennie a szabályokkal, előírásokkal. És mi van, ha nem húzod a 40. hétig??? A kismamák többsége megszül a 38-39. héten.. Ha legközelebb mész dokihoz, dugd az orra alá a kiskönyvet, hogy méltóztasson pecsételni! Mondjuk, a kórház számítógépében benne lesz, hogy megjelentél az SZTK-ban. Szóval ebből is látni fogják, rajta lesz a kartonodon is.

Sőt! Mondok én valami furcsát: 4 terhességem alatt egyszer sem voltam NST-n... az orvosaim nem hívtak be.. Szóval ne várj arra, hogy majd akkor kapsz :)

2011. júl. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A kiskönyvbe nekem mindig pecsételt a dokim, és kb a 35. héten adott egy papírt, amit a védőnővel is alá kellett íratni, hogy megvan a kellő számú vizsgálatom. Nem a pecsétet kérték, vagy számolgatták, hanem azt a lapot kellett leadni. Ha nincs fogadott orvosod, akkor is fognak adni papírt az sztk-ban, de szerintem csak az utolsó vizsgálatkor.
2011. júl. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk Győrben a védőnő nem ad semmilyen pecsétet. Az orvos minden alkalommal pecsételt, aláírt. A kiskönyvet vittem be a TB-be, és ott lefénymásolták.
2011. júl. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja és uh. nem pecsételnek. Utolsó voltam
2011. júl. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem.Nem gondoltam volna hogy mindenhol máshogy működik.
2011. júl. 14. 08:14
 10/14 anonim ***** válasza:

Én 4 hetente jártam dokihoz és minden alkalommal pecsételt a kis könyvbe.

Én is sztk-ba járok de mindig egy dokihoz,máshol mondjuk nem tudom ez hogy működik?:S

Nekem még nem adtak olyan igazolást amit itt mondtatok,pedig már 37 hetes terhes vagyok.

Minden héten egyszer járni kell CTG-re és tegyük fel megszülök ma de nincs igazolásom akkor mi van?

Nem elég a kis könyv? Nekem eddig mindenki azt mondta,hogy elég a könyv csak legyen meg a 4 pecsét az orvostól.

2011. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!