Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hétvégére vagyok kiirva, és...

A hétvégére vagyok kiirva, és most jött meg a kenetvizsgálat eredménye, streptococcus agalactiae fertőzésem van. Meg vagyok ilyedve, most mi lesz?

Figyelt kérdés
dokim azt mondta előfordul, és szüléskor antibiotikumot kell kapnom, de most rákerestem a neten és azt irják megfertőzhetem a babát és meg is halhat. a dokim ezt nem mondta, magán doki és nagyon rendes, volt valaki aki hasonloan fertőzött volt? egyátalán mitől, hogy kaptam el a rákszürésnél nem volt semmi bajom ott néztek kenetet is:
2009. márc. 30. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért kaphatsz antibiotikumot, hogy ez ne történhessen meg. Kíméletesebb, ha a baba megelőzés végett rajtad keresztül kapja, mintha már kinn.
2009. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de azt olvastam hogy lehet az sem védi meg,mi lesz akkor? hogy lehetek ilyen szerencsétlen , megfelelő a higéniánk, hogy a fenébe került be? és csak a szüléskor közvetlen érdemes adni antibiotikumot azt mondja a dokim.
2009. márc. 30. 18:10
 3/3 anonim ***** válasza:

A Streptococcus agalactiae jelenléte a hüvelyben nem függ a higiénétől! Ez egy olyan baktérium amely bizonyos nőknél jelen van, bizonyos nőknél nincs. Semmi köze a tisztálkodáshoz, nemi élethez stb...

Ha pozitív a tenyésztés eredménye akkor kapsz antibiotikumot, és akkor nem lehet baja a babának. Általában penicillint adnak vagy ampicillint. Ha ezekre allergiás a kismama, más szert alkalmaznak. Ne aggódj!

(mikrobiológiai laborban dolgozok)

2009. márc. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!