Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj, ha abbahagyom az...

Nagy baj, ha abbahagyom az Elevit szedését?

Figyelt kérdés

Ti meddig szedtétek? A 8.héttől kezdve szedtem, de úgy hallottam, hogy nem kell a terhesség alatt végig szedni, ráadásul úgy néz ki, hogy nem fogok tudni szoptatni, így akkor már nem is lesz rá szükség. Ugye?

30 hetes kismama


2011. júl. 7. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem szedem már, kb a 20. héttől. Mondjuk én azért, mert egyszerűen nem bírom lenyelni, mindig is hadilábon álltam az ilyen bogyók (főleg az ilyen nagyok) beszedésével. De kálcium+magnéziumot szedek, meg vasat (pezsgőtabletta és icipici bogyó). Na meg ugye a sok-sok gyümölcs, most könnyű, mert van sok féle (első babával főleg télen voltam terhes, akkor azért magamba tuszkoltam....)

Szerintem nem probléma....de honnan tudod, hogy nem tudsz majd szoptatni????

2011. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogy hogy nem fogod tudni szoptatni? -bocs,de ez hirtelen kitűnt a kérdésedből
2011. júl. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

30 hetesen miből gondolod, hogy nem fogsz tudni szoptatni????

Egyébként: ha kiegyensúlyozottan táplálkozol, most, hogy itt a sok friss (MAGYAR) gyümölcs, zöldség, ezekből sokat eszel nyersen vagy enyhén párolva, hogy a vitaminok ne menjenek tönkre),eszel sok halat, húst, nyugodtan abbahagyhatod a terhesvitamin szedését.

2011. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Én azt javaslom, hogy 30 hetesen hagyd abba az Elevitet. Ha végig szeded, akkor nagyobb lesz a baba.
2011. júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Zorana ***** válasza:

Én kb a 10. héttől szedtem be 30 darabot. Aztán abba is hagytam :) semmi baja nem lesz a kicsinek :) de ez a szoptatós téma engem is érdekelne. honnan tudod h nem lesz tejed ?

30 hkm

2011. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem lesz tejem, hanem gyógyszerszedés miatt nem fogok tudok szoptatni. Néhány éve szorongással és depresszióval küszködtem, de mostanra hála istennek rendbe jöttem, de az orvos és a védőnő is azt mondta, hogy a szülés után nagy esélyem van arra, hogy vissza fogok esni és nem tudnék gondoskodni a kisbabámról(ez nekem elképzelhetetlen) ezért rögtön a szülés után újra el kell kezdeni szedni a gyógyszert, ami az anyatejbe is felszívódik és a baba ezt nem kaphatja meg:( Én is annak örülnék a legjobban ha szoptatni tudnám a kisfiam, de nagyobb szüksége lesz arra, hogy mindig mellette tudjak lenni.
2011. júl. 7. 22:37
 7/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen a válaszokat!
2011. júl. 7. 22:38
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Én sosem szedtem a folsavan kívül más vitamint.


Ne haragudj de nem értek egyet a védőnőddel és orvosoddal. 2001 óta kezelnek/kezeltek depresszióval, szorongással, majd pánikkal., Babát is ezek miatt mertem csak évekkel később vállalni, betegesen féltem a terhességtől.


a lányom lassan egy éves. sem terhesség sem szülés után nem jött elő semmi a régi életemből (és remélem nem is fog). és te is úgy állj ehhez hogy nem lesz gond. ne erre gondolj!!! Én féltem attól hogy engem is elkap a "baby blues" és nagy esély is lett volna rá. De nem így volt és remélem nálad sem így lesz!

2011. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem meg nagyon felelősségteljesen gondozol, és ha mégse lesz szükség a gyógyszerre, az csak jó. Inkább szedd be, minthogy baj legyen. Egy csepp tej se ér annyit.
2011. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se kockáztass, inkább szedd a gyógyszert! Nekem semmi bajom nem volt előtte, szülés után mégis tele voltam érzelmi hullámvölgyekkel, sokszor azt sem tudtam, hogy mi bajom, csak bőgtem.
2011. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!