Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha abbahagyom a folsavat?

Baj ha abbahagyom a folsavat?

Figyelt kérdés
8+3 hetes vagyok és már csak 6 szem folsavam van (femibion 800) amit ugye érdemes a 12.hétig szedni. DE nem engedhetem meg magamnak,hogy egy majdnem 4000Ft-os vitamint szedjek.Ártok ezzel a babának?
2010. júl. 13. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
szia. van sima folsav tabletta, én is azt szedtem és csak pár száz Ft. én vitamint nem szedtem, de a folsavat egészen a 20.hétig.
2010. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm,utána is nézek majd a gyógyszertárban.
2010. júl. 13. 12:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Vannak olcsóbb vitaminok is. Gravida fele ennyibe kerül.
2010. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


első vagyok. én a Vallant folsavját szedtem. bocs, kicsit több mint ezer, de 50 szemes!itt a nyár, a sok zöldség és gyümölcs, edd azokat, abban is elég vitamin van!

2010. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szedj sima folsavat, csak olvasd el a tájékoztatót, mert elég faramucin kell szedni, nem lehet csak 1,5 szemnél többet enni belőle naponta. Grammra van meghatározva a max adag a tájékoztatóban.
2010. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én eurovit folsavat szedtem, nincs egy ezres és 50 szemes..
2010. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ha a háziorvos írja fel olcsóbb?
2010. júl. 13. 15:32
 8/10 anonim ***** válasza:

első vagyok.

tudtommal nem olcsóbb. én ha jól emlékszem talán két szemet szedtem be naponta.

most nézem a papírt.1,5-2 szemet ajánlanak.


sajnos tényleg drágák a vitaminok, de ha lehet Folsavat midnenképpen szedj! a dokim is erre hívta fel a figyelmet. én tovább is szedtem a 20.hétig.

2010. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bettnya ***** válasza:

9. hétben vagyok, 33 éves.

Párom és anyósom is gyógyszerészek, apósom orvos.

Folsav kötelező!!!! Ha nincs is pénzed terhesvitaminra (megjegyzem anyáinknak még lehetőségük sem volt rá, h ilyeneket szedjenek..), akkor menj be a patikába, keresd a gyógyszerészt és segíteni fog, melyik folsavat válaszd.

Nekik is ott a Dr. a nevük előtt, "szinte" annyit tanulnak mint az orvosok, csak hatástannal kiegészítve. Ez a dolguk!

Ja, és sok-sok zöldség és gyümölcs!!!!

:)

2010. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
vettem eurovit folsavat,csak 900Ft,szerintem az jó lesz és sokkal olcsóbb mint a másik amit szedtem
2010. júl. 15. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!